Cilvēki vai cūkas: piemēslotā Kundziņsala

FOTO: TVNET lasītājs

Kampaņas «Pieķer būvgružotāju!» ietvaros ziņo par piegružotajām teritorijām Kundziņsalas dzīvojamā rajona nomalēs (Rīgā, Kundziņsalas 13. un 15. šķērslīnijā).

Biedrības «Kundziņsala» pārstāvis Māris Kromāns raksta: "Esmu saskāries ar situācijām, ka no tuvumā esošajām Rīgas apkaimēm (piemēram, Sarkandaugavas) tiek atvesti un izgāzti būvgruži un citi sadzīves atkritumi.

FOTO: TVNET lasītājs

Lai gan katru gadu Lielās talkas ietvaros savā dzīvojamā zonā veicam plašas publiskas talkas, iesaistot vietējos iedzīvotājus, taču redzu, ka rodas arvien jaunas piesārņotas teritorijas.

Norādītās vietas plānojam sakopt 23.aprīlī šā gada Lielās talkas ietvaros."

FOTO: TVNET lasītājs

Iesaisties arī Tu!

Jau trešo gadu SIA «Eco Baltia grupa» aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sociālajā kampaņā «Pieķer būvgružotāju!». Pirms diviem gadiem aizsāktās kampaņas mērķis ir novērst nelegālo būvgružu izgāšanu dabā, kas izdarāms, iestrādājot stingrākas prasības un kontroles mehānismus normatīvajos aktos būvgružu apsaimniekošanai, kā arī veicināt piegružoto vietu sakopšanu.

Sakārtoti būvgružu apsaimniekošanas kontroles mehānismi ir efektīvs veids, kā apkarot lielu pelēkās ekonomikas daļu, kā arī veicināt tīras un sakoptas vides saglabāšanu.

FOTO: TVNET lasītājs

Kampaņa norisināsies no šā gada 29.marta līdz 18.aprīlim, un iedzīvotāji ir aicināti iejusties vides reportieru lomā un ziņot par nelegālo būvgružu vietām, sūtot savus foto vai video. Iesūtīt foto un/vai video var kampaņas sadarbības partneriem – LTV1 raidījumam «Vides fakti» uz e-pasta adresi - videsfaktiem@gmail.com un

portāliem «Tvnet», «Rus.Tvnet» uz e-pasta adresi buvgruzotajs@tvnet.lv.

Sociālās kampaņas ietvaros portālos «Tvnet» un Rus.Tvnet» tiks publicēti skaidrojoši un izglītojoši ekspertu raksti par nelegālo būvgružu problēmu valstī, nepieciešamajiem risinājumiem un iespējām, kā legāli no tiem atbrīvoties.

FOTO: TVNET lasītājs

Aktīvākie vides reportieri, kuri būs atklājuši un paziņojuši par apjomīgākajām vai vairākām nelegālo būvgružu vietām, saņems balvas no SIA «Eco Baltia grupa».
Uz augšu