Segliņš: ražīgi var strādāt tikai slēgtās valdības sēdēs

FOTO: LETA

Atklātajās Ministru kabineta sēdēs tiek liekuļots, uzskata Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs, tieslietu ministrs Mareks Segliņš. Pēc viņa vārdiem, atklātā sēdē ministri bieži vien baidās paust atklātu viedokli, lai, piemēram, medijos neparādītos ziņa, ka kāds ministrs iestājas par vienas vai otras iestādes slēgšanu.

"Atklātajās valdības sēdēs bieži vien ministri noklusē, ko īstenībā domā. Viņi zina, ka tūlīt visos interneta portālos un ziņās būs tas, ko viņi teica. Bieži vien pataupa savu viedokli pie pusdienu galda, lai to pateiktu vai pēc tam atsevišķi aizietu viens pie otra," šodien intervijā Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā", atbildot uz kāda klausītāja jautājumu, kādēļ lemšana par nākamā gada budžeta projektu notiek aiz slēgtām durvīm, sacīja Mareks Segliņš.

Viņš secinājis, ka "atklātajās sēdēs ir zudusi atklāta viedokļu apmaiņa". "Mēs liekuļojam ar tām atklātajām valdības sēdēm, liekuļojam," vērtēja Segliņš.

Segliņš atklāja, ka arī par pensiju samazināšanu tika lemts pie pusdienu galda. Viņš savulaik esot kļūdījies un bijis vientiesis, pasakot aizkadrā žurnālistam, ka valdībai būs jālemj par pensiju samazināšanu, taču patiesībā šis jautājums "jau trīs reizes bija pārrunāts pusdienās".

Savukārt partijas "Jaunais laiks" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, lai arī atzina, ka atklātajās sēdēs ir vērojams "izrādīšanās moments", uzsvēra, ka sabiedrība šādā veidā varot novērtēt valdības darbu.

Viņa arī uzskata, ka lemšanai par nākamā gada budžetu nevajadzētu notikt aiz slēgtām durvīm.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu