Pieķer būvgružotāju!

FOTO: publicitātes

Jau trešo gadu SIA «Eco Baltia grupa» aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties sociālajā kampaņā «Pieķer būvgružotāju!». Pirms diviem gadiem aizsāktās kampaņas mērķis ir novērst nelegālo būvgružu izgāšanu dabā, kas izdarāms,iestrādājot stingrākas prasības un kontroles mehānismus normatīvajos aktos būvgružu apsaimniekošanai, kā arī veicināt piegružoto vietu sakopšanu.

Sakārtoti būvgružu apsaimniekošanas kontroles mehānismi ir efektīvs veids, kā apkarot lielu pelēkās ekonomikas daļu, kā arī veicināt tīras un sakoptas vides saglabāšanu.

Māris Simanovičs, SIA «Eco Baltia grupa» valdes priekšsēdētājs: «Lai arī iepriekšējo gadu kampaņās aicinājām atbildīgās institūcijas sakārtot normatīvos aktus, tomēr progress vērtējams kā nepietiekams.

Joprojām būvgružu izvešanas pakalpojumus, īpaši iedzīvotājiem, piedāvā komersanti, kuri izvairās no nodokļu nomaksas un veido nelegālas izgāztuves.

Rezultātā deformējas konkurence, samazinās nodokļu ieņēmumi valsts budžetā un zaudētājos paliek pati sabiedrība. Šie kontroles mehānismi ar steigu ir jāievieš.

Šajā ES fondu plānošanas periodā būvniecībai būs pieejami 4,6 miljardi eiro, kas nozīmē strauju būvniecības apjomu pieaugumu t.sk. veco māju siltināšanas un renovāciju programmas iezīmēsies ar lieliem būvgružu apjomiem. Lai nozarē valdītu godīga konkurence, ir jārada nosacījumi, ka būvgružu izvešanas pakalpojumu piedāvā tikai tie būvgružu pārvadātāji, kuriem ir nepieciešamās atļaujas un kuri maksā valstij nodokļus.»

Šogad kampaņas «Pieķer būvgružotāju!» atbalstītāju pulkam pievienojusies Latvijas Orientēšanās federācija, un, kā zināms, orientieristu iecienītākās vietas ir tieši meži un lauki, tāpēc

sagaidāms, ka atklāsies daudz interesanta par piegružotajām vietām.

FOTO: Publicitātes

Kampaņa norisināsies no šā gada 29.marta līdz 18.aprīlim, un iedzīvotāji ir aicināti iejusties vides reportieru lomā un ziņot par nelegālo būvgružu vietām, sūtot savus foto vai video. Iesūtīt foto un/vai video var kampaņas sadarbības partneriem – LTV1 raidījumam «Vides fakti» uz e-pasta adresi - videsfaktiem@gmail.com un portāliem «Tvnet», «Rus.Tvnet» uz e-pasta adresi buvgruzotajs@tvnet.lv.

Sociālās kampaņas ietvaros portālos «Tvnet» un Rus.Tvnet» tiks publicēti ekspertu skaidrojoši un izglītojoši raksti par nelegālo būvgružu problēmu valstī, nepieciešamajiem risinājumiem un iespējām, kā legāli no tiem atbrīvoties.

Aktīvākie vides reportieri, kuri būs atklājuši un paziņojuši par apjomīgākajām vai vairākām nelegālo būvgružu vietām, saņems balvas no SIA «Eco Baltia grupa».

Kampaņas «Pieķer būvgružotāju!» sadarbības un informatīvie partneri: Latvijas Orientēšanās federācija, LTV1 raidījums «Vides fakti», portāli «Tvnet» un «Rus.Tvnet».

Uz augšu