Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Betmena un Supermena cīņa gāž rekordus

Lai arī supervaroņu grāvējs «Batman v. Superman: Dawn of Justice» («Betmens pret Supermenu: Taisnības rītausma») saņēmis pretrunīgas atsauksmes no kino kritiķiem, tas nav liedzis filmai uzstādīt jaunus rekordus.

Nedēļas griezumā Ziemeļamerikā filma iekasējusi 170,1 miljonu dolāru. Savukārt kopumā pasaulē šī kinolente iekasējusi 424,1 miljonu.

Filma uzstādījusi vairākus rekordus. Ziemeļamerikā šī kļuvusi par kompānijas «Warner Bros.» ienesīgāko filmu, apsteidzot pēdējo poteriādes filmu - «Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2» («Harijs Poters un Nāves dāvesti. Otrā daļa»), kā arī vispār par šā gada ienesīgāko, apsteidzot «Dedpūlu» (Deadpool). Filma ir arī uzstādījusi labāko rezultātu Lieldienu nedēļā, apsteidzot «Furious 7» ieņēmumus.

Supervaroņu filma kļuvusi arī par visu laiku ienesīgāko pasaules filmu martā, apsteidzot «Bada spēles» (The Hunger Games).

Populāro komiksu varoņu Betmena un Supermena tēlos šoreiz ir iejutušies aktieri Bens Afleks un Henrijs Kavils, savukārt filmas režisors ir pieredzējušais zinātniskās fantastikas žanra meistars Zaks Snaiders.

Filmas režisors ir atzinis, ka sākotnēji viņam šķitis, ka Supermens un Betmens nespētu sadzīvot vienā pasaulē, tāpēc viņš aktieriem devis lielu brīvību supervaroņu tēlu interpretācijās. «Kopā nonācām pie secinājuma, ka Supermens ir idealizēts tēls, kādi mēs, cilvēki, vēlētos būt, savukārt Betmens atspoguļo realitāti, tai skaitā mūsu domas un darbus. Tieši šī iemesla dēļ daudzi Betmenā saskata antivaroņa iezīmes un vēlas pievērt acis uz to, ka arī Supermens ir darījis sliktas lietas, pat nogalinājis,» filmas aizkulišu diskusijas atklāj Zaks Snaiders.

Protams, «Betmens pret Supermenu: Taisnības rītausma» nav šīs nedēļas vienīgā filma, kas ienesusi labu peļņu.

2. vietā šonedēļ utopiskā animācijas filma «Zootropole» (Zootopia), kurā cilvēku attiecības lielpilsētā izspēlētas ar animētiem dzīvniekiem. Iekasēti 23,1 miljons.

3. vietā savukārt jaunums - «Manas lielās grieķu kāzas 2» («My Big Fat Greek Wedding 2»). Pirmā filma pirms padsmit gadiem kļuva par īstu sensāciju un joprojām ir uzskatāma par vienu no visu laiku veiksmīgākajām komēdijām Ziemeļamerikas kinoteātros.

Anotācija: Pēc tam, kad tikuši galā ar pusaugu meitas audzināšanas problēmām, Tula un Jans piedzīvo laulību krīzi. Tomēr ilgi viņiem miera nebūs tāpat, jo nu viņiem jātiek galā ar vēl vienām kāzām pēc labākajām grieķu tradīcijām, tikai šoreiz tās solās būt vēl lielākās un trakākas.

Uz augšu
Back