Sv, 2.04.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Reformu partijas kongresā nav kvoruma, rīkos atkārtotu kongresu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien Reformu partijas (RP) kongresā, kurā bija paredzēts izskatīt arī jautājumu par partijas turpmāko pastāvēšanas formu, piedalījās aptuveni 20 cilvēku, līdz ar to kongresam nebija kvoruma un tas nebija lemttiesīgs, sacīja RP priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule.

Atkārtots kongress notiks 29.novembrī. Atkārtotajā kongresā nebūs nepieciešams sasniegt šodienas sanāksmei vajadzīgo kvoruma slieksni.

RP jālemj, vai tā turpinās darboties kā partija, vai arī tiks reorganizēta un kļūs par biedrību. Tāpat kongresā jālemj par statūtu grozīšanu, partijas valdes locekļu iecelšanu, jāuzklausa revīzijas komisijas atskaites prezentācija, kā arī nepieciešamības gadījumā jāieceļ jauni ētikas komisijas un revīzijas komisijas locekļi.

Jau ziņots, ka 27.septembrī RP kongresā no biedriem kā viena no iespējām izskanēja priekšlikums politisko partiju reorganizēt par biedrību.

Arī partijas dibinātājs, eksprezidents Valdis Zatlers uzskata, ka politiskajā spēkā ir pulcējušies gana daudz aktīvu cilvēku, tāpēc nākotnē RP varētu turpināt darbību citā juridiskā statusā, iepriekš norādīja toreizējās RP Saeimas frakcijas pārstāvis Mārtiņš Etkins.

Jau vēstīts, ka RP un «Vienotība» sākotnēji vienojās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās, bet vēlāk vairāki tās biedri, tostarp liela daļa Saeimas frakcijas un ministri iestājās «Vienotībā». RP valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis solījis veikt partijas apvienošanu ar «Vienotību». No partijas izstājušies arī vairāki citi biedri.

Vairāki RP biedri izteikušies arī par partijas likvidēšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu