P, 27.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Notiks Reformu partijas kongress, kurā varētu nebūt kvoruma

LETA
Notiks Reformu partijas kongress, kurā varētu nebūt kvoruma
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Šodien notiks Reformu partijas (RP) kongress, kurā nepieciešams izskatīt arī jautājumu par partijas turpmāko pastāvēšanas formu. Jau pašlaik tiek pieļauts, ka kongresam varētu nebūt kvoruma un tādā gadījumā tas nebūs lemttiesīgs.

Kongress notiks plkst.11 Rīgā, Daugavpils ielā 76, 1.stāvā. Gadījumā, ja kongresā lēmumu pieņemšanai trūks kvoruma, atkārtots kongress notiks 29.novembrī, informēja RP priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule. Atkārtotajā kongresā nebūs nepieciešams sasniegt šodienas sanāksmei vajadzīgo kvoruma slieksni.

RP jālemj, vai tā turpinās darboties kā partija, vai arī tiks reorganizēta un kļūs par biedrību. Tāpat kongresā jālemj par statūtu grozīšanu, partijas valdes locekļu iecelšanu, jāuzklausa revīzijas komisijas atskaites prezentācija, kā arī nepieciešamības gadījumā jāieceļ jauni ētikas komisijas un revīzijas komisijas locekļi.

Jau ziņots, ka 27.septembrī RP kongresā no biedriem kā viena no iespējām izskanēja priekšlikums politisko partiju reorganizēt par biedrību, informēja RP preses sekretārs.

Arī partijas dibinātājs, eksprezidents Valdis Zatlers uzskata, ka politiskajā spēkā ir pulcējušies gana daudz aktīvu cilvēku, tāpēc nākotnē RP varētu turpināt darbību citā juridiskā statusā, iepriekš norādīja toreizējās RP Saeimas frakcijas pārstāvis Mārtiņš Etkins.

Jau vēstīts, ka RP un «Vienotība» sākotnēji vienojās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās, bet vēlāk vairāki tās biedri, tostarp liela daļa Saeimas frakcijas un ministri iestājās «Vienotībā». RP valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis solījis veikt partijas apvienošanu ar «Vienotību». No partijas izstājušies arī vairāki citi biedri.

Vairāki RP biedri izteikušies arī par partijas likvidēšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais