Šonedēļ kinofestivāls "Baltijas pērle"

Filmas "Seržs Geinsbūrs, varonīgā dzīve" reklāmas plakāts

FOTO: publicitātes

Tradicionālais kinofestivāls "Baltijas pērle", kas Rīgas Kongresu namā un kinoteātrī "Rīga" notiks no 20. līdz 26. oktobrim, savā programmā iekļaus dažādu valstu kinofestivālos augsti novērtētas filmas, informē festivāla rīkotāji.

Festivāla pamatprogrammā ietvertas filmas, kuras spēcīgi saviļņojušas skatītājus Kannu, Venēcijas un Berlīnes festivālā, izraisot vētrainas emocijas un spraigas diskusijas.

"Baltijas pērle" rīkotāji aicina rūpīgi iepazīties ar šā gada kino programmu, lai ikviens tajā varētu izvēlēties seansus, kuru apmeklējums ne vien sniegtu kino baudītāja prieku, bet arī dāvātu jaunas zināšanas un kļūtu par patiesi vērtīgu notikumu.

Šekspīra "Vētra" un citi Kannu festivāla darbi

Festivāla programmā šoreiz būs iekļauta filma "Vētra", kas pirmizrādi piedzīvoja šā gada 67. Venēcijas starptautiskā kinofestivāla noslēgumā. Svinot Šekspīra lugas "Vētra" 400 gadu jubileju, Rīgas skatītāji vieni no pirmajiem tiks pagodināti ar režisores Džūlijas Teimoras jaunās filmas demonstrēšanu pēc tās pasaules pirmizrādes.

"Baltijas pērle" sniegs iespēju noskatīties visus galvenās balvas saņēmušos pēdējo gadu Kannu festivāla kinodarbus - Apičatponga Vīrasetakula darbu "Tēvocis Bunmē, kurš spēj atcerēties savas iepriekšējās dzīves", Ksavjēra Bovuā "Dievi un cilvēki", Matjē Amalrika "Turneja" un Abasa Kiarostami "Apstiprinātā kopija". Kopumā Kannu kinofestivālu šogad "Baltijas pērlē" pārstāvēs 12 izcilas filmas.

Filmu programmā būs iekļautas arī divas franču filmas, kuras varēs kalpot kā laba tēma ne vienai vien sarunai. Skatītājiem festivāla laikā būs iespēja novērtēt filmu "Anrī Žorža Kluzo noslēpumainā elle", kur pirmoreiz būs redzami nepabeigtās filmas sensacionālie kadri. 1964.gadā franču režisors Anrī Žoržs Kluzo sāka svarīgāko projektu savā dzīvē. Filmai "Elle" bija jāieraksta jauna lappuse kino estētikā, kura parādītu neprāta un apmātības neiedomājamos bezdibeņus. Režisors vēlējās ne tikai izstāstīt stāstu par greizsirdību, bet arī parādīt tās atbaidošo seju, smalki izpētīt kaislības iracionālo dabu, atklāt šo nežēlīgo un nekontrolējamo jūtu postu. Filmai bija jākļūst par izrāvienu kinopasaulē, taču Kluzo nāve pārtrauca ambiciozo projektu.

Kadrs no filmas "Vētra"

FOTO: publicitātes

Otra franču filma, kas iekļauta programmā, ir režisora Žana Lika Godāra "Filma Sociālisms".

Kinofestivāla programmā iekļauta režisora Mihaela Koena filma "Tas sākas no beigām", kas tika izslēgta no šā gada Kannu kinofestivāla programmas kā pārlieku šokējoša un provokatīva. Tāpat būs skatāma Hulio Medema filma "Istaba Romā", kas veidota kā Matiasa Bizē stāsta "Gultā" kino adaptācija.

"Baltijas pērle" pārsteigs ar godalgotiem un apjūsmotiem, kā arī nesen spožas pirmizrādes piedzīvojušiem kinodarbiem, kuros režisori pasniedz skatītājiem pārsteidzošus atklājumus zināmos un līdz šim nezināmos stāstos, kas risinājušies Holandē, Portugālē, Krievijā, Lielbritānijā, Spānijā un Francijā. Pie šādām filmām pieskaitāma režisora Pītera Grīneveja filma "Rembranta apsūdzība", Raula Ruisa darbs "Lisabonas noslēpumi", Pola Morisona veidotā filma "Sīkie pīšļi", Maikla Hofmana filma "Pēdējā stacija", Safija Nebū darbs "Cits Dimā" un Žana Marka Valē kinolente "Viktorijas jaunība".

Iana Djurija un Serža Geinsbūra biogrāfijas

Tāpat vērienīgajā filmu programmā būs atrodamas filmas, kas vēsta par 20.gadsimta mūzikas elkiem. Skatītājiem tiks piedāvāta režisora Meta Vaitkrosa filma "Sex & drugs & rock & roll. Iana Djurija dzīve", Džoana Sfara filma "Seržs Geinsbūrs, varonīgā dzīve" un Sema Teilora-Vuda filma "Puisis no nekurienes. Būt Džonam Lenonam".

Filmas "Seržs Geinsbūrs, varonīgā dzīve" reklāmas plakāts

FOTO: publicitātes

Jau ziņots, ka kinofestivāls "Baltijas pērle" šogad tiks atklāts ar filmas "Maskava, es tevi mīlu!" seansu.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz visiem seansiem pieejamas "Biļešu servisa" kasēs, bet ar filmu programmu interesenti var iepazīties festivāla mājaslapā "www.balticpearl.lv".

Uz augšu