Latvijā pieaug motociklu zādzību skaits

Sākoties siltajai sezonai, aprīlī nozagti 13 motocikli, kas ir divreiz vairāk nekā pērn tādā pašā laika posmā, kad nozagti vien 7, tā liecina "Autonama" un LR Iekšlietu ministrijas dati. Turklāt četri no nozagtajiem motocikliem bija 2008. gada izlaiduma, TVNET informēja SIA "Autonams" pārdošanas un attīstības direktors, valdes loceklis Edvīns Panders.

Kopumā šā gada pirmajos četros mēnešos nozagti 42 motocikli un motorolleri, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn gada sākumā, kad tika nozagti 9 motocikli.

Edvīns Panders, "Autonama" pārdošanas un attīstības direktors, valdes loceklis: "Gada sākumā pieaudzis ne vien nozagto automašīnu skaits, bet, sākoties siltajai sezonai, aktīvi kļuvuši arī motociklu un motorolleru zagļi. Salīdzinot ar pagājušo gadu, aprīlī nozagti divreiz vairāk šo transportlīdzekļu. Līdz ar to aktīvākiem jākļūst arī motociklu un motorolleru īpašniekiem un jāparūpējas par sava transportlīdzekļa drošu aizsardzību. Maldīgs ir uzskats, ka motociklu aizsardzība nav nepieciešama, jo, uzstādot aizsardzības elementus, tas, pirmkārt, atvairīs neprofesionālus zagļus un, otrkārt, aizkavēs profesionāļus."

Motociklu pamataizsardzības elements ir signalizācija, kas ir speciāli projektēta, ar atbilstošiem izmēriem, lai to varētu iemontēt tieši motociklam. Signalizācija neļauj iedarbināt transporta līdzekli, vienlaikus svarīgi, lai signalizācija ietvertu arī līmeņa izmaiņu sensoru. Tas reaģē gadījumā, ja motocikls tiek pacelts un kustināts, piemēram, stumts vai to mēģina iecelt citā transportlīdzeklī. Līdz ar to pie jebkurām svārstībām signalizācija sāk strādāt trauksmē. Lai nodrošinātu signalizācijas efektivitāti arī gadījumos, kad īpašnieks neatrodas pietiekamā attālumā, lai to dzirdētu, papildus ieteicams uzstādīt arī GSM modemu, kas informē motocikla īpašnieku, ja sākusi strādāt signalizācija, automātiski veicot zvanu uz īpašnieka mobilo tālruni. Ja motocikls ir salīdzinoši dārgs, būtu vēlams veikt arī stikloto un mīksto daļu marķēšanu, kas līdzīgi kā automašīnām padara motociklu finansiāli neizdevīgu zaglim.

Gada pirmajos četros mēnešos nozagti 42 motocikli. Turklāt 13 nozagtie motocikli un motorolleri ir 2006.gada izlaiduma, četri ir 2008.gada izlaiduma un trīs – 2007.gada. Visvairāk zagti – Kinroad (14), Yiying (6), IŽ (5), KTM (4), Honda (2), Shineray (2).

Pērn visa gada laikā nozagti 72 motocikli. Populārākās markas pērn bija – Honda (16), Suzuki (6), Jawa, Yamaha un Yiying (5). Tostarp tika nozagti 13 2007.gada izlaiduma motocikli, 7 – 2006.gada un 5 – 2005.gada.

    Lasītākais šobrīd

    Uz augšu