Sērijā "Klausāmgrāmata" G.Repšes "Septiņi stāsti par mīlu"

FOTO: Publicitātes foto

Audiogrāmatu sērijas "Klausāmgrāmata" kolekcijā "Autora balss" klajā laists prozas rakstnieces un publicistes Gundegas Repšes "Septiņi stāsti par mīlu" MP3. Stāstus lasa Gundega Repše.

Grāmata "Septiņi stāsti par mīlu" tika izdota 1992.gadā apgādā "Literatūra un māksla", iegūstot lasītāju un kritiķu ievērību.

"Stāstu krājums "Septiņi stāsti par mīlu", dēvēts arī par Gundegas Repšes modernisma spožāko paraugu, ir grāmata, kurā emocionālās gaviles un katastrofas, pasaules kultūras kodi un likteņa jausmas ir savijušies apbrīnojami daudzkrāsainā un ekspresīvā vēstījumā, kuru katrs var atšifrēt atbilstoši savai spējai nolasīt dažādas zīmes. Līdzās prototipu siluetiem vīd Bībeles un pasaules literatūras tēli. Līdzās gandrīz eksaltētam varoņu emociju tēlojumam izskan disputs par mūžības tēmām," uzskata Anita Rožkalne

"Gundega lasa viegli. Dabiski un nepārspīlēti. Lasījums surdīnē tekstā iedzīvinātos emocionālos viļņojumus un virpuļus, un balss kļūst par vēl vienu darbojošos personu līdzās pašas rakstnieces tēlam, kas klātesošs jaušams ikvienā viņas darbā. Tā ir spēcīgas personības zīme - nenovēršama un dabiska pašizpausme ikvienā solī. Un tā ir labas literatūras zīme - ne ar vienu citu balsi nesajaucams skanējums, gan skaļi, gan klusībā lasot," speciāli audiogrāmatas izdevumam rakstītā esejā norāda literatūrzinātniece Anita Rožkalne.

"Neesmu no rakstniekiem, kuri rūpējas par savām grāmatām un to likteni. Kad tās izdotas, kad putni izlidojuši, kontemplatīvi noraugos vien to lidojuma trajektorijā. Vai arī - piezemēšanās vietas ainavā. Es savas grāmatas nepārlasu. Tālab satikšanās ar savu tekstu tiešām bija piedzīvojums un pārdzīvojums. Atziņas guvu gan intīmi personiskas, gan vispārējas, konstatējot, ka kopš deviņdesmito gadu sākuma literārā valoda ir attīstījusies (vai degradējusies) milzīgā ātrumā, kļūdama daudz rupjāka, raupjāka, šķietami tiešāka, bet horizontāli plakanāka. Bez kodiem, slēpņiem, mīklu minēšanas erotikas, kas man bija tik būtiski toreiz un tagad. Brīnos par savu ārkārtīgo uzticību lasītāja garīgajam atvēzienam. Nopūšos par literatūras dabisko, neiestudēto pravietiskumu un lieku reizi apceru vārda maģisko spēku. Tātad - atbildību," apcerot savu satikšanos ar pašas tekstu klausāmgrāmatas ieraksta procesā, atzīst Gundega Repše.

Jaunais izdevums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Sērijas "Klausāmgrāmata" sadarbības partneri ir Radio Naba un Rīgas Centrālā bibliotēka. Izdevuma dizainu veidojusi māksliniece Ieva Dzintare, skaņu režisors ir Olivers Tarvids. Stāstu lasījums ir gandrīz četras stundas ilgs, tādēļ klausītāju ērtībai tas izdots MP3 formātā. Tas ir plaši pieejams gan datoros, gan modernos atskaņotājos mājās un auto. MP3 formāts ir ērti iekopējams un lietojams i-pod. Jaunā izdevuma vidējā cena veikalos būs septiņi lati. Sērijas sauklis ir "Lasi ar ausīm!"

Par autori

Gundega Repše (1960) ir viena no spožākajām latviešu prozas rakstniecēm, četru stāstu, septiņu romānu, četru dokumentāli esejistisku darbu, vienas drāmas un divu publicistikas krājumu autore. 1985.g. absolvējusi mākslas vēstures un teorijas nodaļu Latvijas Mākslas akadēmijā. Nozīmīgākie darbi: "Septiņi stāsti par mīlu" (1992, "Literatūra un Māksla"), "Sarkans"(1998, Preses nams), "Īkstīte" (2000, Pētergailis), romānu cikla "Smagais metāls" pirmās divas grāmatas "Alvas kliedziens"(2002, Pētergailis), "Vara rati (2006, Dienas Grāmata), "Bāreņu nams"(2008, Dienas Grāmata), "Pieskārieni"(1998, Jumava), "Brālis"(2005, Pētergailis), "Stāsti par mācekļiem"(2009, Dienas Grāmata).

Izdevniecība "Apostrofs" dibināta 2008.gadā ar nolūku popularizēt literatūru bērnu un pieaugušo vidū, izdodot audiogrāmatas sērijā "Klausāmgrāmata". Līdz šim izdoti: Džīnas Vebsteres "Garkājtētiņš", Māras Cielēnas "Pulksteņu nakts gaitas", Margaritas Stārastes "Pintiķu ciems", Sudrabu Edžus "Dullais Dauka", Jāņa Ezeriņa "Noveles", Imanta Ziedoņa dzejas izlase "Kukainīt, re, kā saule spīd", Gundegas Repšes "Septiņi stāsti par mīlu’.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu