Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Prezidents izveseļojies! Vējonis nākamnedēļ atgriežas darbā

Raimonds Vējonis FOTO: Toms Kalniņš/Valsts Prezidenta kanceleja

Valsts prezidents nākamnedēļ trešdien, 30.martā, atsāks pildīt pienākumus pilnā apmērā, TVNET informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien, 2016.gada 23.martā, parakstījis paziņojumu, ka 2016.gada 30.martā atsāk pildīt Valsts prezidenta pienākumus pilnā apmērā.

30.martā plkst.15 Jūrmalas rezidencē notiks Valsts prezidenta preses konference, kurā mediju pārstāvjiem būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Jau ziņots, ka Vējonis 18.janvārī tika nogādāts Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai nodrošinātu atveseļošanos no vīrusa infekcijas. Izvērtējot Valsts prezidenta veselības stāvokli, ārsti 19.janvārī nolēma turpmāku prezidenta ārstēšanu veikt Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā atbilstoši tās profilam. Prezidentam bija nepieciešams veikt papildu izmeklējumus un darbības tālākas infekcijas riska novēršanai.

Tikmēr tika pieņemts lēmums ar 20.janvāri Valsts prezidenta pilnvaras uz slimības laiku uzticēt Saeimas priekšsēdētājai. Tajā pašā dienā Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam Vējonim veikti papildu izmeklējumi. Mediķi konstatēja sepsi, kas skārusi sirds vārstuļus. Kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda nolēma, ka galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija. Šajā pašā dienā Valsts prezidentam sekmīgi tika veikta operācija.

Valsts prezidenta vispārējais veselības stāvoklis pēc 20.janvāra sirds operācijas novērtēts kā atbilstošs operācijas apjomam, un tas stabilizējās. Prezidentam tika turpināta terapija, un 21.janvārī viņš pamodās no medikamentozā miega.

Pēc operācijas viņš 2.februārī pirmo reizi uzrunāja Latvijas ļaudis, pateicoties par slimības laikā saņemtajiem veselības vēlējumiem un sniegto atbalstu. Trīs dienas vēlāk pēc papildu izmeklējumiem ārsti atzina, ka Valsts prezidenta veselības stāvoklis uzlabojies tiktāl, ka intensīvā terapija vairs nav nepieciešama, un viņš turpināja ārstēties kardioķirurģijas nodaļā.

26.februārī prezidents izrakstīts no Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un sāka rehabilitāciju.

Uz augšu
Back