Pk, 9.06.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Anglijā arestēti četri latvieši, kas paverdzinājuši viesstrādniekus no Baltijas

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/LETA

Lielbritānijā četri Latvijas pilsoņi atzīti par vainīgiem apsūdzībās, kas saistītas ar Baltijas viesstrādnieku paverdzināšanu, vēsta laikraksts «The Guardian».

Visi četri notiesāti par krimināli iegūtas naudas atmazgāšanu caur viesstrādnieku bankas kontiem. Trīs no viņiem atzīti par vainīgiem arī fiktīvu laulību organizēšanā, par ko var draudēt pat desmit gadu cietumsods.

30 gadus vecais Ivars Mežals, 37 gadus vecais Juris Valujevs, 35 gadus vecā Oksana Valujeva un 27 gadus vecā Lauma Vankova pārliecināja viesstrādniekus no Latvijas un Lietuvas atvērt vairākus banku kontus, kurus pēc tam izmantoja, lai atmazgātu tūkstošiem mārciņu.

Savās kriminālajās darbībās viņi izmantoja darbā iekārtošanas aģentūru, kas nodrošināja pietiekamu viesstrādnieku daudzumu, kuru identitāti izmantot. Upuriem tika solīts darbs, taču viņi izmitināti pārpildītos mājokļos un tūlīt atzīti par starpnieka, kas kontrolē visu viņu dzīvi, parādniekiem. Par dzīvošanu pārpildītā istabā cilvēkiem bija jāmaksā 50 līdz 60 mārciņas (63 līdz 76 eiro) nedēļā, savukārt par ceļu uz darbu - 7 līdz 8 mārciņas (8 līdz 10 eiro) pat tad, ja darāmā darba nebija.

Mežalu un Valujevu 2014.gada decembrī Lielbritānijā atzina par vainīgiem apsūdzībās par nelicencētu darbību darbā iekārtošanas starpniecības aģentūrā, piespriežot cietumsodu.

Apsūdzībās par Lielbritānijas imigrācijas likumu pārkāpšanu, organizējot fiktīvas laulības, zvērinātie secināja, ka Mežala vaina nav pierādīta, bet attiecībā uz pārējiem apsūdzētajiem nespēja panākt vienprātīgu lēmumu.

Lietas otrreizējā izskatīšanā, kas noslēdzās šonedēļ, Valujevu pāris un Vankova tika atzīti par vainīgiem arī šajā noziegumā, kurā var tikt piespriests sods pat līdz desmit gadiem cietumā. Valujeva patēvs Laimons Belka tiesā tika attaisnots.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2013.gada oktobrī norisinājās Lielbritānijas likumsargu reids, kas bija vērsts pret Latvijas un Lietuvas viesstrādnieku paverdzināšanu lauksaimniecības darbos Kembridžšīrā.

Lielbritānijas Nacionālā policija, Kembridžšīras policija sadarbībā ar nodarbinātības starpniecības uzņēmumu licencēšanas aģentūru (GLA) reidā Visbīčā, Mārčā un Kingslinnā no verdzības apstākļiem atbrīvoja 80 viesstrādniekus, kas pārsvarā bija no Latvijas un Lietuvas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu