Lielajā piektdienā Sv. Jāņa baznīcā skanēs Mocarta «Rekviēms»

Budapeštas Festivāla orķestris

FOTO: Publicitātes foto

VSIA «Latvijas koncerti» 25. martā, Lielajā Piektdienā, aicina klausītājus uz ģeniālo Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēmu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Radio kora un solistu - Jolantas Strikaites-Lapiņas (soprāns), Ievas Paršas (mecosoprāns), Jāņa Kurševa (tenors), Riharda Millera (bass) – atskaņojumā. Pie diriģenta pults Sigvards Kļava. Koncerts notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā pl. 19.

Volfganga Amadeja Mocarta «Rekviēms» ir meistardarbs, kas cauri gadsimtiem aizkustinājis cilvēku sirdis un rosinājis uz klusinātām pārdomām par dzīvi, nāvi un mūžību. Šogad tas skanēs Sv. Jāņa baznīcā kristīgajai pasaulei nozīmīgajā Lielajā Piektdienā.

«Rekviēms» ir ģēnija muzikālais testaments – viņa pēdējais darbs, kas kļuvis par vienu no visu laiku populārākajām partitūrām. Slavu šis monumentālais skaņdarbs iemantojis ne vien tā pārlaicīgā skaistuma un vēstījuma dēļ, bet arī, pateicoties leģendām, kas apvij tā tapšanu. Noslēpumainais svešinieks, kas dižajam Vīnes klasiķim pasūtināja Rekviēmu - mirušo piemiņas mesu, komponistam esot asociējies ar paša nāves vēstnesi. Darbu pie šīs kompozīcijas Mocarts uzsāka 1791. gadā, jau esot smagi slims, un nepaspāja pabeigt... Komponista nāves brīdī pabeigta bija tikai Rekviēma pirmā daļa Requiem aeternam. Pārējām daļām izstrādātas bija melodiskās līnijas vai pavadošā basso continuo partija, dažviet izrakstot arī detalizētākas instrumentālās balsis. Rekviēma partitūru sakārtoja un pabeidza Mocarta laikabiedrs, austriešu komponists Francis Zīsmeijers.

Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs.

Uz augšu