Rīgas "Dinamo" savā laukumā piekāpjas "Coyotes" hokejistiem (181)

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien Latvijā notiekošajā pārbaudes spēlē ar 1:3 piekāpās Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībai Fīniksas "Coyotes".

Jau spēles sākumā viesi varēja izvirzīties vadībā, taču vietā bija Mikaēls Telkvists. Turpinājumā aktivizējās rīdzinieki, tādējādi bīstami momenti tika izveidoti pie abu komandu vārtiem, turklāt "Dinamo" nokļuva skaitliskajā mazākumā, taču "Coyotes" uzbrukumus kopējiem spēkiem izdevās neitralizēt.

Trešdaļas otrajā pusē NHL vienība guva vārtus, taču tie netika ieskaitīti, jo vārtsarga laukumā atradās pretinieku spēlētājs.

Savukārt perioda izskaņā tuvāk vārtu guvumam bija Latvijas kluba hokejisti, taču vadībā izvirzījās viesi. Ātrā pretuzbrukumā spēcīgu viesu metienu atvairīja Telkvists, taču pirmais pie atsistās ripas piesteidzās Teilors Pajets (1:0).

Otrās divdesmit minūtes aktīvi sāka Fīniksas hokejisti, savukārt "Dinamo" mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, kas ļāva tikt pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, kuru tomēr neizdevās realizēt.

Trešdaļas vidū notika vārtsargu maiņa abās komandās, ko prata izmantot laukuma saimnieki, kad pēc cīņas vārtu priekšā ripa atrada ceļu pie Marka Hartigana, kurš to pārcēla pāri Džeisonam Labarberam (1:1).

Atlikušajā laikā risinājās spraiga cīņa, kurā iniciatīva piederēja viesiem, kas 11 sekundes pirms trešdaļas beigām atkal tika priekšā. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, no vārtu priekšas Krisu Holtu pārspēja Petrs Pruha.

Noslēdzošās divdesmit minūtes ar vairākumu sāka Jūliusa Šuplera padotie, taču pēc tam atkal spēle risinājās pie Holta vārtiem. Rīdzinieki biežāk pārkāpa noteikumus, ko devītajā minūtē izmantoja Stempnjaks, panākot 3:1.

Līdz pamatlaika beigām spēlētāji iesaistījās vairākās divcīņās un labi vārtos darbojās Holts, tādējādi rezultāts vairs nemainījās.

Rīgas "Dinamo" - Fīniksas "Coyotes" 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Metieni: 17 - 39

Vārtu guvēji: Teilors Pajets (Džovanovskis, Stempnjaks) 18:55 (1:0), Marks Hartigans (Ņiživijs, Troters) 30:20 (1:1), Petrs Pruha (Vrbata) 39:49 (2:1 vair.), Lī Stempnjaks (Pajets) 48:24 (3:1 vair.).

Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti Holts un Stempnjaks

Šīs dienas mačā savainojuma dēļ nepiedalījās uzbrucējs Tomaš Surovijs. Tāpat spēlei nebija pieteikti Ainārs Podziņš un Jurajs Mikušs, kā arī aizsargs Rodrigo Laviņš.

Uzreiz pēc mača ''Coyotes'' dodas uz Čehiju, kur Prāgā 9. un 10. oktobrī aizvadīs NHL regulārās sezonas pirmās spēles ar Bostonas "Bruins" hokejistiem.

Rīgas ''Dinamo'' komandas sastāvs

Vārtos: Mikaēls Telkvists (Kriss Holts)

1. maiņa: Oskars Cibuļskis – Sandis Ozoliņš; Aleksandrs Ņiživijs  – Marks Hartigans – Broks Troters

2. maiņa: Arvīds Reķis – Kristaps Sotnieks; Mārtiņš Karsums – Jānis Sprukts – Ģirts Ankipāns

3. maiņa: Guntis Galviņš – Jēkabs Rēdlihs; Lauris Dārziņš – Vitālijs Karamnovs – Miķelis Rēdlihs

4. maiņa: Jānis Andersons – Krišjānis Rēdlihs; Roberts Bukarts – Andris Džeriņš – Gints Meija.

Pagājušajā sezonā ''Coyotes'' spēlēja Stenlija kausa izcīņā

Stenlija kausa izcīņā ''Coyotes'' izstājās pirmajā kārtā. Septiņās spēlēs Fīniksa piekāpās slavenajai Detroitas "Red Wings" komandai.

Rīgas ''Dinamo'' KHL Rietumu konferences turnīra tabulā šobrīd ar 12 spēlēs izcīnītiem 16 punktiem atrodas 7. vietā.

TVNET jau ziņoja, ka pirmdien Sanktpēterburgas SKA komanda savā laukumā ar 5:3 pārspēja citu NHL klubu Karolīnas ''Hurricanes''.

Pēdējo reizi NHL klubs Latvijā viesojās pirms 20 gadiem, kad toreizējais Rīgas ''Dinamo'' cīnījās ar Monreālas "Canadiens" vienību.