Arī kultūras ministre lūdz atbrīvot Stranci

380 cilvēku parakstījuši aicinājumu mainīt tiesas noteikto drošības līdzekli - apcietinājumu - no amata atstādinātajam Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktoram, arhitektam Pēterim Strancim. Tostarp aicinājumu parakstījusi kultūras ministre Helēna Demakova (TP).

Aicinājuma vēstuli parakstījušie apliecinājuši, ka nezinot nevienu tādu apstākli, kas dotu pamatu uzskatīt, ka Strancis jebkādā veidā varētu ietekmēt vai kavēt izmeklēšanas gaitu, atrodoties brīvībā, vai jebkādā veidā izvairīties no izmeklēšanas, kamēr tiktu noskaidroti patiesie lietas apstākļi, informēja viņa dzīvesbiedre Agnese Strance.

Demakovas vēstulē minēts, ka "Strancis ir raksturojams kā labi izglītots cilvēks ar augstu profesionālās atbildības izjūtu, komunikabilitāti un spēju jebkuru jautājumu risināt argumentētas diskusijas ceļā. Kultūras ministrijas rīcībā nav oficiālas informācijas par izmeklēšanas darbībām, kurās figurē Stranča vārds, bet vēlamies uzsvērt, ka līdzšinējā sadarbība ļauj mums par šo cilvēku sniegt visaugstākajā mērā pozitīvu atsauksmi."

Kopējo aicinājumu parakstījuši vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki - mācītājs Juris Rubenis, neiroķirurgs Indars Lūkins, acu ārste Ilga Lūkina, acu ārsts Fēlikss Lūkins, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents Igo Japiņš, uzņēmēja Līga Plaude, ķirurgs Jānis Zaržeckis (LPP/LC), māksliniece Vineta Kaulača, uzņēmējs Andris Kreislers, motobraucējs Kristers Serģis, vairāku universitāšu mācībspēki un daudzi korporācijas "Fraternitas Livonica" biedri.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma atstāt negrozītu Strancim piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kā ziņots, KNAB Stranci aizturēja ar būvniecību saistīto pašvaldības amatpersonu kukuļošanas lietā. KNAB amatpersonas Stranci aizturējušas, jo izmeklētāju rīcībā esošā informācija deva pamatu uzskatīt, ka viņš varētu būt izdarījis vairākus ar kukuļošanu saistītus likumpārkāpumus.

Strancis tiek turēts aizdomās par nozieguma izdarīšanu, kas kvalificēts Krimināllikuma 320.panta 3.daļā caur 15.pantu - par "kukuļņemšanas mēģinājumu, ja tas saistīts ar kukuļa izspiešanu vai to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli".

Minētais likuma pants paredz sodīt par vainīgu atzītu personu ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu.

Advokāts Saulvedis Vārpiņš pārsūdzējis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 28.marta nolēmumu, ar kuru Strancim tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Tuvākajā laikā Stranča drošības līdzekli pārskatīs Rīgas apgabaltiesa, taču precīzs tiesas sēdes datums pagaidām vēl nav zināms.

"Ir runa par konkrētiem gadījumiem un konkrētām summām," aģentūrai LETA pastāstīja Stranča advokāts Vārpiņš, norādot, ka sīkāku informāciju izmeklēšanas nolūkos viņam izpaust aizliegts. Pēc Vārpiņa teiktā, Strancis savu dalību viņam inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos kategoriski noliedz.

"Strancis bija pārsteigts, ka arī viņam mēģina inkriminēt Rīgas domes koruptīvās darbības," sacīja Vārpiņš. "Domāju, ka lēmums par apcietinājumu pieņemts, lai nomierinātu sabiedrību."

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) Stranci atstādinājis no amata.

Uz augšu