«Spektrs» piedāvā «Virsotni», «Zaļo istabu» un 17. gs. «Raganu»

«Ragana»

FOTO: kadrs no filmas

Turpinot iesākto tradīciju, arī šogad kinofestivāls «Spektrs» norisināsies divos posmos - pavasara (11.-17. aprīlis) un rudens (7.-13. novembris), tādā veidā piedāvājot apmeklētājiem vairāk kino aktualitāšu.

Festivāla struktūra paliek nemainīga - tās ir 6-8 jaunas, gaidītas, izaicinošas vai provokatīvas filmas, daļu no kurām varēs redzēt tikai festivāla ietvaros, kā arī papildu labumi filmu faniem un cienītājiem, tai skaitā prezentācijas par gaidāmajām filmām un citi pārsteigumi. Neatņemama pēdējo festivālu sastāvdaļa ir kāda klasiska filma uz lielā ekrāna, un arī šoreiz skatītājus gaida kas ļoti interesants! Šobrīd izrādīšanai festivālā ir apstiprinātas šādas filmas.

«Virsotne» («High-Rise») - Latvijas pirmizrāde

Slavenais britu producents Džeremijs Tomass («Crash», «Only Lovers Left Alive») sapņoja ekranizēt J.G. Ballarda romānu vairāk kā 30 gadus - sākumā ar režisoru Nikolasu Rogu («Don’t Look Now»), bet vēlāk ar Deividu Kronenbergu. Visbeidzot veiksme uzsmaidīja producentam, un mēs saņemam filmu brīdī, kad tā ir nepieciešama visvairāk, - un pie tās stūres stāv, iespējams, šobrīd spilgtākais jaunais britu režisors Bens Vītlijs («Kill List», «Sightseers»), kuram šis ir patlaban vērienīgākais, ambiciozākais un tādēļ arī interesantākais projekts! Galvenajās lomās šajā antiutopijā britu zvaigznes Toms Hidlstons, Sjenna Millere, Lūks Evanss un Džeremijs Aironss.

«Ragana» («The Witch») - ekskluzīvi kinofestivālā «Spektrs»

Kinofestivāls «Spektrs» un «UzKino» piedāvā unikālu iespēju redzēt vienu no pēdējās desmitgades aprunātākajām šausmu filmām, režisora Roberta Egersa spilgto pilnmetrāžas debiju «Ragana» («The Witch»)! Uzņemta par 1 miljonu ASV dolāru (bet izskatās uz visiem 10!), filma burtiski sacēla vētru 2015. gada Sandensas kinofestivālā, saņemot balvu par labāko režiju, kā arī Fantastic Fest balvu kā labākā šausmu filma un Londonas kinofestivāla balvu par labāko debiju. Baisa, atmosfēriska, oriģināla un psiholoģiski izsmalcināta,

«Ragana» ir spilgta uzlecoša kino talanta debija un viena no spēcīgākajām žanra filmām pēdējā gadu desmitā

- steidziet to redzēt uz lielā ekrāna!

«Zaļā istaba» («Green Room») - Latvijas pirmizrāde

Šķietami «maza» filma no spilgta, ambicioza un sevi jau pierādījuša režisora (Džeremijs Solners, neatkarīgo hitu «Murder Party» un «Blue Ruin» veidotājs), kura gan «pievilks skrūves» ciešāk nekā viens-otrs Holivudas supergrāvējs! Klasiskais stāsts par kovbojiem un indiāņiem šoreiz ir pasniegts modernā un neparastā mērcē, jo filma stāstīs par kādu garāžas pankgrupu, kurai «pietika prāta» ar koncertu uzstāties neonacistu midzenī… Nakts būs gara un asiņaina, bet skatītāji kinoteātri pametīs ar ievērojami mazāku nervu apjomu ķermenī - un tas būs tā vērts! Viena no 2016. gada kino pērlēm, kurā sev absolūti netipiskās lomās redzēsim Patriku Stjuartu, Antonu Jelčinu un Imogenu Putsu.

Ar pilnu festivāla programmu būs iespējams iepazīties tuvāko nedēļu laikā vietnēs www.kinospektrs.lv un www.facebook.com/kinospektrs! Kinofestivāls «Spektrs» no 11. līdz 17. aprīlim norisināsies k/t «Kino Citadele».

Uz augšu