Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Manai dzimtenei» dodas pie klausītājiem, jau izsludināti papildkoncerti

Viktors Lapčenoks FOTO: publicitātes

7. novembrī Ogrē pie klausītājiem dosies jaunā koncertprogramma «Manai dzimtenei», kas, Latvijas Radio 2 iedvesmota, veidota no dažādu latviešu komponistu dziesmām ar Jāņa Petera dzeju un top kā dāvana Latvijas valstij tās ikgadējā jubilejā. Skatītāju lielās intereses dēļ jau papildus izsludināti trīs dienas koncerti Jelgavā, Liepājā un Rīgā, Dailes teātrī.

Vairākas no aizsāktā projekta dziesmām jau ierakstītas studijā un sākušas skanējumu Latvijas Radio 2, to muzikālais producents un aranžētājs ir Jānis Strazds. Projektā iesaistītie dziedātāji Andris Ērglis, Aija Andrejeva, Viktors Lapčenoks, Dainis Skutelis, Samanta Tīna, Atis Auzāns, Oranžā kora meitenes un Jubilejas orķestris Jāņa Strazda vadībā strādā ar lielu aizrautību un vairākās dziesmās būs redzami neierastos izpildītāju salikumos. «Pirmo reizi dziedāšu duetā ar Samantu Tīnu. Mazliet neierasti, bet ko gan neizdarīsi tēvzemes labā,» smejas Aija Andrejeva, taču tad kļūst nopietna. «Visas dziesmas, ko dziedāšu koncertā, man tiešām ir tuvas un mīļas, gluži kā mana Latvija.»

Koncertos izskanēs Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Zigmara Liepiņa, Valda Zilvera, Jāņa Strazda skaistākās melodijas, kurām dzeju dāvājis Jānis Peters, tādējādi noslēdzot dižā dzejnieka 75. jubilejas gadu. Katrā no koncerttūres pilsētām skanējumu kuplinās arī labākie vietējie kori – «Valmiera», «Noskaņa», «Kaiva», «Ezerzeme», «Savējie», «Mītava», «Laiks», «Balsis», Cēsu pils koris un Ogres kultūras centra jauniešu koris.

Viktors Lapčenoks FOTO: publicitātes

Iepriekšējos gados jaunās skaņās klausītājus sasniedza Latvijas deviņdesmitgadei veltītā programma «Mana dziesma Latvijai», «Latviešu kino un teātra zelta dziesmas», «Brīvās Latvijas dziesmas» un «Manas tautas dziesmas».

Koncerti «Manai dzimtenei» notiks 7. novembrī Ogres kultūras centrā, 8. novembrī Valmieras kultūras centrā, 9. novembrī Krustpils kultūras centrā, 11. novembrī Ventspilī, teātra namā «Jūras vārti», 12. novembrī Latgales vēstniecībā «Gors», 13. novembrī Vidzemes koncertzālē «Cēsis», 14. novembrī Tukuma kultūras namā, 15. novembrī plkst. 15.00 un 19.00 Jelgavas kultūras namā, 16. novembrī plkst. 15.00 un 19.00 Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē, savukārt 17.novembrī plkst. 14.00 un 19.00 Rīgā, Dailes teātrī.

Biļetes uz koncertu var iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un internetā.

Koncertprogrammas «Manai dzimtenei» dziesmas jau var klausīties Latvijas Radio 2 frekvencēs un arī internetā.

www.latvijasradio.lv

Uz augšu
Back