Rīgas vadība aicina "Jauno vilni" rīkot arī galvaspilsētā

FOTO: Felicija Vērzemniece/TVNET

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Šlesers (LPP/LC) šodien Rātsnamā tikās ar konkursa "Jaunais vilnis" organizatoriem, kuriem sarunas laikā tika solīts aktīvs atbalsts konkursa norisei nākamgad, un ieteica ar konkursu saistītus pasākumus rīkot galvaspilsētā.

Uz tikšanos ar Ušakovu un Šleseru bija ieradušies komponists Igors Krutojs un konkursa orgkomitejas vadītājs Aleksandrs Šenkmans, informēja Ušakova preses sekretāre Anna Kononova.

Sarunas laikā Rīgas domes vadība apliecināja, ka pilsēta ir gatava atbalstīt konkursu "Jaunais vilnis" un Rīga varētu piedalīties tā rīkošanā.

"Mēs esam gatavi aktīvi piedalīties šā pasākuma rīkošanā un organizēt "Jaunā viļņa" pasākumus arī Rīgā. Tā būtu lieliska iespēja piesaistīt Rīgai tūristus un piepildīt galvaspilsētas viesnīcas, restorānus un veikalus. Esam gatavi palīdzēt padarīt "Jauno vilni" par vēl vērienīgāku pasākumu," sarunas laikā apliecinājis Ušakovs.

Savukārt konkursa "Jaunais vilnis" organizatori atzīmēja, ka ir gandarīti par iespēju tikties ar Latvijas galvaspilsētas vadību, kas notika pirmo reizi. Viņi norādīja, ka saruna pagāja lietišķā gaisotnē un tika sāktas sarunas par turpmāko sadarbību.

Jau ziņots, ka šodien Dzintaru koncertzālē starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis" dalībnieki izpildīs speciāli konkursam rakstītas dziesmas.

Ar savām dziesmām žūriju iepazīstinās 16 konkursa dalībnieki no 12 valstīm - Baltkrievijas, Gruzijas, Indonēzijas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas, Francijas un Latvijas, kuru šogad pārstāv Aisha jeb Aija Andrejeva.

Savu dalību konkursā Aisha noslēgs ar šā gada Eirovīzijas nacionālajā atlasē pirmoreiz izskanējušās dziesmas "You Really Got Me Going" jaunu versiju.

Kā ziņots, Baltkrieviju "Jaunajā vilnī" pārstāv Makss Lorenss, Gruziju - Lika, Indonēziju - Sondoro Sandi, Itāliju - Antello Karoza, Kazahstānu - Nurjans Kermenbaievs, Ķīnu - Gū Lija, Poliju - Sāra Šimieli, Krieviju - duets "Para Normaļnih", Anna Mališeva un Markus Jusimams, Ukrainu - Džamala, Vladislavs Ļevickis un Mila Nitiča, Somiju - Ville Lāksonens, bet Franciju pārstāv grupa "3Nity".

Konkursantus vērtē žūrija, kuras dalībnieki ir Igors Krutojs, Raimonds Pauls, Igors Nikolajevs, Laima Vaikule, Valērija, Leonīds Agutins, Konstantīns Meladze, Valdimirs Presņakovs, Maks Fadejevs, Valērijs Meladze un Nikolajs Baskovs.

Šovakar Dzintaru koncertzālē uzstāsies arī Valērijs Meladze, Dima Bilans, Filips Kirkorovs, Sofija Rotaru, grupas "Via Gra", "Diskoteka avaria", Oksana Fedorova, Nikolajs Baskovs, Nikolajs Rastorgujevs un daudzi citi.

Konkursa "Jaunais vilnis 2009" balvu fonds ir 100 000 eiro (70 280 lati). Pirmās vietas ieguvējs saņems 50 000 eiro (35 140 latus), otrās vietas ieguvējs - 30 000 eiro (21 084 latus), bet trešās vietas ieguvējs saņems 20 000 eiro (14 056 latus).

Uz augšu