Trīs ripas sešās minūtēs: spriedums Latvijai (15)

Turpinot sagatavošanās ciklu pirms pasaules meistarsacīkstēm Latvijas hokeja valstsvienība piektdien pārbaudes spēlē ar 3:7 izbraukumā atzina Somijas nacionālās komandas pārākumu. Mūsu komandas labā vārtus guva Atvars Tribuncovs, Lauris Dārziņš un Leonīds Tambijevs.

Latvijas hokejistiem šīsdienas zaudējums Helsinku priekšpilsētā Espo bija otrā neveiksme pēc kārtas, jo pirmdien Rīgā mūsu hokejisti ar 1:3 piekāpās Vācijas izlasei, kuru pirmajā savstarpējā mačā ar 3:2 pārspēja pēcspēles "bullīšos".

Mačā ar somiem pirmās trešdaļas astotajā minūtē laba saspēle izdevās Latvijas valstsvienības pieredzes bagātakajiem aizsargiem, un Tribuncovs pēc Viktora Ignatjeva piespēles atklāja spēles rezultātu - 1:0.

Turpinājums vairs nebija tik sekmīgs. Somiem piederēja iniciatīva, un jau desmitajā minūtē Timo Parsinens raidīja ripu Edgara Masaļska sargātajos vārtos un panāca izlīdzinājumu 1:1.

Īsi pirms trešdaļas beigām desmit minūšu noraidījumu saņēma Latvijas izlases kapteinis Aleksandrs Semjonovs un jau otrā perioda sākumā somi izmantoja skaitlisko vairākumu un izvirzījās vadībā. Perioda otrajā minūtē vārtus guva Šīns Bergenheims.

Lauris Dārziņš ir viens no pēdējā laikā rezultatīvākajiem Latvijas izlases hokejistiem. Foto: EPA/AFI

Otrās trešdaļas desmitajā minūtē Ville Leino panāca jau 3:1 mājinieku labā, tomēr Latvijas hokejistiem ļoti ātri izdevās atbildes gājiens. 34 sekundes pēc trešo vārtu zaudējuma labu kombināciju izspēlēja mūsu "triecienmaiņa" un pēc Armanda Bērziņa un Miķeļa Rēdliha piespēlēm Lauris Dārziņš rezultāta starpību samazināja līdz minimumam - 2:3.

Metienu attiecība pēc divām trešdaļām: Latvija - 12, Somija - 17.

Spēles trešais perioda Latvijai iesākās neveiksmīgi. Jau 33. sekundē otros vārtus spēlē guva Parsinens un atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru - 4:2.

Cerību stariņš no jauna iemirdzējās trešās trešdaļas septītajā minūtē, kad valstsvienības veterāns Leonīds Tambijevs realizēja soda metienu un vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam - 3:4.

Tomēr prieki nebija ilgi, jo 48. minūtē Tēmu Ālto skaitliskajā vairākumā panāca 5:3, bet dažas minūtes vēlāk Anti Pilstrēms un Jusi Pesonens vēl pa reizei pārspēja Masaļski un panāca jau ievērojamu savas komanadas pārsvaru 7:3.

Pēc septītajiem zaudētājiem vārtiem (54. minūte) Masaļski mūsu komandas vārtos nomainīja Mārtiņš Raitums, bet spēles rezultāts vairs nemainījās.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina pirmo vārtu autoru Atvaru Tribuncovu.

Metienu attiecība: Latvija - 23, Somija - 26.

Arī nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas valstsvienība aizvadīs izbraukumā - 19. aprīlī ar Slovākiju, bet 21. aprīlī ar Austriju.

Latvijas valstsvienības sastāvs: vārtsargs - Edgars Masaļskis, Mārtiņš Raitums (53:03); aizsargi - Viktors Ignatjevs, Arvīds Reķis, Rodrigo Laviņš, Guntis Galviņš, Georgijs Pujacs, Agris Saviels, Oļegs Sorokins, Atvars Tribuncovs; uzbrucēji - Ģirts Ankipāns, Herberts Vasiļjevs, Armands Bērziņš, Mārtiņš Cipulis, Lauris Dārziņš, Grigorijs Panteļejevs, Aleksandrs Semjonovs, Miķelis Rēdlihs, Aleksejs Širokovs, Aleksandrs Macijevskis, Leonīds Tambijevs, Viktors Bļinovs, Andris Džeriņš.