C, 18.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Savčenko advokāts vērsīsies pret diviem krievu «jokdariem» par viltus vēstuli no Porošenko

BNS
Savčenko advokāts vērsīsies pret diviem krievu «jokdariem» par viltus vēstuli no Porošenko
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Apcietinājumā Krievijā turētās ukraiņu pilotes un parlamenta deputātes Nadijas Savčenko advokāts Marks Feigins paziņojis par plāniem panākt kriminālvajāšanu pret diviem krievu «jokdariem», kuri nosūtīja viltus vēstuli no Ukrainas prezidenta Petro Porošenko, kā rezultātā Savčenko pārtrauca sauso badastreiku.

«Es sāku kriminālvajāšanu pret «leksusu» un «vovanu«. Paskatīsimies, kurš jums ir jumts,» sestdien tviterī raksta Feigins.

Ceturtdien Savčenko tika nodota viltus vēstule krievu un ukraiņu valodās it kā no Porošenko, pēc kuras saņemšanas viņa atsāka dzert ūdeni, bet no pārtikas joprojām atsakās.

Atbildību par viltus vēstuli un pirms tam veikto zvanu it kā no Ukrainas prezidenta administrācijas uzņēmušies krievu jokdari Vovans (Vladimirs Kuzņecovs) un Leksuss (Aleksejs Stoļarovs).

Feigins pēc notikušā paziņoja, ka viltus vēstules mērķis bija Savčenko diskreditācija.

Feigins ceturtdien pavēstīja, ka Savčenko pārtraukusi sauso badastreiku. Lēmumu sākt dzert ūdeni un lietot bērnu pārtikas maisījumus Savčenko pieņēma pēc Porošenko vēstules izlasīšanas, kura pēcāk izrādījās viltojums. Savčenko paziņojumā norādīja, ka sauso badastreiku pārtrauc visu to, kas par viņu uztraucas, dēļ.

Jau ziņots, ka Savčenko prāvā Krievijā 2.martā valsts apsūdzības pārstāvis pieprasīja, lai tiesa ukraiņu pilotei piespriež 23 gadus cietumā. 3.martā tiesa neļāva Savčenko uzstāties ar pēdējo vārdu. Tajā pašā dienā Savčenko pieteica sauso badastreiku. Pēc debatēm tiesnesis slēdza sēdi, piebilstot, ka process turpināsies 9.martā.

Tiesa paziņojusi, ka spriedums Savčenko lietā tiks pasludināts 21. vai 22.martā.

Krievijas apbruņotie promaskaviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku - Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan Rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu