Izsludināta pieteikšanās balvai «Gada brīvprātīgais 2014»

FOTO: Riga 2014

Lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo kustību un sekmētu dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba veikšanā, pirmo reizi tiek izsludināta pieteikšanās balvai «Gada brīvprātīgais 2014».

Kā informē nodibinājuma «Rīga 2014» sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris, šī gada 5.decembrī, starptautiskajā Brīvprātīgo dienā, Rīgā tiks organizētas brīvprātīgo svinības - kopīga Zemes mākslas instalācijas izveide, reģionālā brīvprātīgo sumināšana, labāko brīvprātīgo godināšana «Gada brīvprātīgais 2014», kurā piedalīsies arī populāri mūziķi, sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri šajā dienā paši kļūs par brīvprātīgajiem. Plānots, ka Rīgā vienuviet pulcēsies ap 3000 brīvprātīgo no visas Latvijas.

Patlaban ikviens Latvijas iedzīvotājs, nevalstiskā organizācija, valsts vai pašvaldību iestāžu pārstāvji ir aicināti izvirzīt kandidātus balvai «Gada brīvprātīgais 2014». Brīvprātīgo godināšanai var izvirzīt ikvienu personu neatkarīgi no vecuma, dzimuma un citiem sociāliem, fiziskiem un ģeogrāfiskiem nosacījumiem. Brīvprātīgajam darbam jābūt veiktam 2014.gada laikā. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2014.gada 10.novembrim

Lai pieteiktu brīvprātīgo, jāaizpilda tiešsaistes anketa «www.deedin.com/Brivpratigais2014» vai arī «word» formāta anketa «piedalies.riga2014.org», nosūtot to uz e-pastu «brivpratigais@riga2014.org». Maksimālais pieteikuma apjoms ir divas A4 formāta lapas. Anketai jāpievieno fotogrāfijas, kas atspoguļo kandidāta brīvprātīgā darba aktivitātes. Katram iesniedzējam tiks nosūtīts apstiprinājums par pieteikumu saņemšanu.

Brīvprātīgo godināšanas organizatori aicina Latvijas pašvaldības iesaistīties Starptautiskās brīvprātīgo dienas atzīmēšanā un piedāvā 5.decembra pasākumā Rīgā sveikt savus labākos brīvprātīgā darba veicējus. Tā ir iespēja ne tikai šaurā lokā, bet reģiona mērogā publiski pateikt paldies labiem cilvēkiem, kuri veikuši un veicinājuši brīvprātīgo darbu.

Par nominantiem tiks veidoti videostāsti, kas tiks demonstrēti godināšanas laikā un īpaši veidotā televīzijas raidījumā.

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu un sekmēt dažāda vecuma cilvēku un organizāciju iesaistīšanos brīvprātīgā darba veikšanā un organizēšanā.

Brīvprātīgo godināšanu pirmo reizi organizē nodibinājums «Rīga 2014», Valmieras novada fonds, Talsu novada fonds, Jelgavas pilsētas domes Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība «Sadarbības platforma», biedrība «brīvprātīgais.lv» un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Lai plašāka sabiedrības daļa uzzinātu par brīvprātīgo godināšanas norisi, šī gada 30.oktobrī plkst.14 Rīgas Kongresu nama 2014.telpā notiks preses konference, uz kuru būs aicināti plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Uz augšu