Zatlers nākamnedēļ ASV piedalīsies ANO Ģenerālajā asamblejā

FOTO: LETA

No 20. līdz 28. septembrim Valsts prezidents Valdis Zatlers atradīsies darba vizītē ASV, kur piedalīsies ikgadējā ANO Ģenerālās Asamblejas 65.sesijā, TVNET informēja Prezidenta preses dienestā.

Zatlers piedalīsies arī Augsta līmeņa plenārsēdēs par Tūkstošgades attīstības mērķiem Ņujorkā, kur ar uzrunu par Latvijas redzējumu mērķu īstenošanā gan nacionālā, gan reģionālā līmeni uzstāsies trešdien, 22.septembrī.

 Valsts prezidents piedalīsies bijušā ASV prezidenta Bila Klintona izveidotās organizācijas Clinton Global Initiative (CGI) ikgadējās sanāksmes atklāšanas plenārsesijā. Šis pasākums ik gadu pulcē vairāk nekā 100 pasaules valstu vadītājus, Nobela Miera prēmijas laureātus, pasaules vadošo uzņēmu izpilddirektorus, kā arī mediju un nevalstisko organizāciju vadītājus.

 Zatlers apmeklēs arī ASV prezidenta Baraka Obamas un Vācijas kancleres Angelas Merkeles rīkotās pieņemšanas un tiksies ar Amerikas Ebreju komitejas pārstāvjiem, kā arī ar ievērojamiem ASV finanšu un ekonomikas nozaru viedokļu veidotājiem, lai runātu par Latvijas politisko un ekonomisko situāciju.

Ceturtdien prezidents pasniegs Latvijas valsts apbalvojumu - Viestura ordeņa ceturto šķiru - bijušajam ASV aizsardzības atašejam Latvijā pulkvežleitnantam Deividam Holahanam, bet svētdien dosies uz Ņujorkas Latviešu luterāņu baznīcu, lai kopā ar tautiešiem piedalītos dievkalpojumā un apmeklētu Miķeļdienas tirgu.

Vizītes noslēgumā, 27.septembrī, Zatlers dosies uz Bostonu, kur tiksies ar Bostonas tautiešiem, un nākamajā dienā, viesojoties Hārvarda universitātē, sniegs lekciju "Latvija pēc ekonomiskās krīzes" augstskolas starptautisko attiecību studentiem.

 Darba vizītē Valsts prezidentu pavadīs Lilita Zatleres kundze, lai arī šogad piedalītos Trešajā ikgadējā ANO Autisma seminārā, kuru vadīs ANO ģenerālsekretāra dzīvesbiedre. Tāpat Zatlere piedalīsies Sieviešu-līderu apaļā galda diskusijā "Women Connected for Health", ANO Ģenerālsekretāra kundzes rīkotajā pieņemšanā un ASV prezidenta kundzes Mišelas Obamas organizētajā pasākumā un pusdienās valstu un valdību vadītāju dzīvesbiedriem.

Uz augšu