Padomju ārlietu tautas komisārs Vjačeslavs Molotovs savās atmiņās vēlāk rakstīja: "Kad mēs izlasījām par to (Hesa lidojumu. – I. F.), vārda tiešā nozīmē apstulbām! Vienīgi to vēl vajadzēja! Ne tikai sēdās pie lidmašīnas stūres, bet izlēca arī ar izpletni, kad beidzās benzīns (..). Staļins man pajautāja, kurš no mūsu Politbiroja locekļiem būtu spējīgs izšķirties uz kaut ko tādu. Es ieteicu Maļenkovu, jo viņš taču atbild par aviāciju. Vispārēji smiekli. Staļins ierosināja nomest Maļenkovu ar izpletni pie Hitlera, lai viņš izspiestu solījumu neuzbrukt PSRS. Un te kā reiz kabinetā ienāca Maļenkovs. Mēs tā smējāmies, it kā būtu prātā jukuši.."
"Miera kurjera" misijas izgāšanās
Lielbritānijā "miera kurjeru" Hesu arestēja un nopratināja. Fīrera vietnieks neizvirzīja nekādu reālu miera piedāvājumu. Viņš runāja vienīgi vispārīgās frāzēs par britu un vācu izlīguma nepieciešamību, atsaucoties uz Hitlera vēlmēm, kas bija izklāstītas grāmatā "Mana cīņa". Britus tas, dabiski, nevarēja ieinteresēt.
Spekulācijas par Hesa misiju historiogrāfijā joprojām turpinās. Grūti izprotamas idejas šajā sakarā izvirza atsevišķi mūsdienu krievu vēsturnieki. Vladimirs Lavrovs uzskata, ka Hesa lidojuma aizkavēšanās (tas plānots it kā jau 1941. gada sākumā) bijis viens no iemesliem, ja ne pats galvenais, kas spiedis Hitleru pārcelt uzbrukuma sākumu Padomju Savienībai no 1941. gada maija vidus uz 22. jūniju. Gribētos tikai pajautāt, kā tad ir ar 1941. gada pavasara notikumiem Balkānos? Vai tie šajā ziņā tomēr nebija izšķirošie?
Rūdolfs Hess (1894 – 1987) nacistu partijā iestājās 1920. gadā, saņemot biedra karti nr.16
1923. gada novembrī aktīvi piedalījās nacistu organizētajā "Minhenes alus pučā"
1933. gada 21. aprīlī kļuva par fīrera vietnieku nacistu partijas lietās
1938. gada 4. februārī iecelts par Vācijas slepenās Ministru kabineta padomes locekli
viens no galvenajiem kara noziedzniekiem, kurus tiesāja Nirnbergas tribunāls