Svētdien ASV Kinoakadēmijas "Oskaru" ceremonija

80.gadskārtējo ASV Kinoakadēmijas balvu nominācijas un visvairāk "Oskariem" izvirzītās filmas ir "No Country For Old Men" ("Kur sirmgalvjiem nav vietas") un "There Will Be Blood" ("Tiks izlietas asinis"). Abas filmas ir iespējams noskatīties "Forum Cinemas". Kinoafiša

Asiņainā meditācija par morālu pagrimumu - "No Country For Old Men" un skarbā drāma par vienu no pirmajiem Kalifornijas naftas ieguvējiem "There Will Be Blood" katra ieguvusi pa astoņām nominācijām.

Britu romantiskā drāma par mīlu un meliem "Atonement" ("Piedošana") un tiesu trilleris "Michael Clayton" ("Maikls Kleitons") pretendē uz balvām septiņās nominācijās.

Visas četras filmas izvirzītas Gada labākās kinolentes balvai. Šajā kategorijā tām vēl pievienojusies komēdija par pusaudžu grūtniecību "Juno" ("Džuno").

Kinoakadēmijas balvas tiks pasniegtas 24.februārī Holivudā. Savukārt pirmdien, 25.februārī, Latvijas Televīzijas (LTV) 1.kanālā plkst.22 tiks demonstrēta Amerikas Kinoakadēmijas balvas "Oskars" pasniegšanas ceremonija.

Galvenās nominācijas

Labākā filma "Atonement" "Juno" "Michael Clayton" "No Country for Old Men" "There Will Be Blood"

Labākais režisors Džūljens Šnābels ("The Diving Bell and the Butterfly") Džeisons Reitmens ("Juno") Tonijs Gilrojs ("Michael Clayton") Džoels un Ītens Koeni ("No Country for Old Men") Pols Tomass Andersons ("There Will be Blood")

Labākā aktrise Keita Blanšeta ("Elizabeth: The Golden Age") Džūlija Kristi ("Away from Her") Mariona Kotiljāra ("La Vie En Rose") Lora Linnija ("The Savages") Elena Peidža ("Juno")

Labākais aktieris Džordžs Klūnijs ("Michael Clayton") Deniels Dejs-Luiss ("There Will be Blood") Džonijs Deps ("Sweeney Todd") Tomijs Lī Džounss ("In the Valley of Elah") Vigo Mortensens ("Eastern Promises")

Labākais otrā plāna aktieris Keisijs Afleks ("The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford") Havjers Bardems ("No Country for Old Men") Hals Holbruks ("Into the Wild") Filips Seimors Hofmans ("Charlie Wilson''s War") Toms Vilkinsons ("Michael Clayton")

Labākā otrā plāna aktrise Keita Blanšeta ("I''m Not There") Rūbija Dī ("American Gangster") Sirše Ronena ("Atonement") Eimija Raiena ("Gone Baby Gone") Tilda Svintone ("Michael Clayton")

Labākā filma svešvalodā (ne-angļu valodā) "Beaufort" (Izraēla) "Die Fälscher" (Austrija) "Katyń" (Poilja) "Mongol" (Kazahstāna) "12" (Krievija)

Labākā animācijas filma "Persepolis" ("Persepole") "Ratatouille" ("Gardēdis") "Surf''s Up" ("Noķert vilni")

Labākā dokumentālā filma "No End in Sight" "Operation Homecoming: Writing the Wartime Experience" "Sicko" "Taxi to the Dark Side" "War/Dance"

Labākais adaptētais scenārijs "Atonement" "Away from Her" "The Diving Bell and the Butterfly" "No Country for Old Men" "There Will Be Blood"

Labākais oriģinālais scenārijs "Juno" "Lars and the Real Girl" "Michael Clayton" "Ratatouille" "The Savage"

Labākais operatora darbs (kinematogrāfija) "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford" "Atonement" "The Diving Bell and the Butterfly" "No Country for Old Men" "There Will Be Blood"

Labākie kostīmi "Across the Universe" "Atonement" "Elizabeth: The Golden Age" "La Vie en Rose" "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street"

Labākie specefekti "The Golden Compass" "Pirates of the Caribbean: At World''s End" "Transformers"

Labākā montāža "The Bourne Ultimatum" "The Diving Bell and the Butterfly" "Into the Wild" "No Country for Old Men" "There Will Be Blood"

Labākais grims "La Vie en Rose" "Pirates of the Caribbean: At World''s End"

Labākais mākslinieks "American Gangster" "Atonement" "The Golden Compass" "Sweeney Todd The Demon Barber of Fleet Street" "There Will Be Blood"

Labākā filmai komponētā mūzika "Atonement" "The Kite Runner" "Michael Clayton" "Ratatouille" "3:10 to Yuma"

Labākā filmai rakstītā dziesma dziesma "Falling Slowly" no filmas "Once" dziesma "Happy Working Song" no filmas "Enchanted" dziesma "Raise It Up" no filmas "August Rush" dziesma "So Close" no filmas "Enchanted" dziesma "That''s How You Know" no filmas "Enchanted"

Uz augšu