Rīgā notiks pirmais alus festivāls "Riga 2010"

By Matt Seppings Matt Seppings

FOTO: www.flickr.com

Šodien Rīgā, Ķīpsalā, notiks pirmais alus festivāls "Riga 2010".

Festivāla vadītājs Raimonds Bergmanis jau iepriekš akcentēja, ka Rīgas alus festivāla mērķis nav "atdarināt populāro vācu "Oktoberfest", jo tradīcijām bagāto pasākumu apmeklē miljoniem cilvēku, tomēr Rīgas festivāls noteikti apliecinās, ka arī Latvijā māk dzert alu, kā arī piedāvās tūristiem izcilas vietējās alus šķirnes".

Alus festivāla laikā apmeklētājiem tiks piedāvāts gan vērienīgs alus šķirņu klāsts un īstas alus uzkodas, gan plaša izklaides programma visai ģimenei.

Festivālā varēs baudīt gan jau labi zināmas un iecienītas alus šķirnes, gan arī mazo alus brūvētavu darīto alu. Latvijas ražotājus pasākumā pārstāvēs zīmoli "Aldaris", "Cēsu", "Piebalgas", "Tērvetes", "Madonas", "Brenguļu", "Butautu", "Valmiermuižas", kā arī citi.

No ārzemēs ražotajiem alus zīmoliem pārstāvēti "Stella artois", "Hoegaarden", "Staropramen", "Paulaner Hefe-Weisbier", "Beck’s", "Bavaria Premium", "Pilsner Urguell", "Velkopopovicky Kozel Dark" un citi. Tiks piedāvātas arī dažādas uzkodas un alum atbilstoša produkcija - sieri, gaļa, zivis, žāvēti produkti, delikateses, kā arī bezalkoholiskie dzērieni, saldējumi, saldumi utt.

Rīgas alus festivāls sāksies plkst.10 no rīta un ilgs līdz plkst.23. Izklaides programmā, kuru vadīs Latvijas populārākie spēkavīri Raimonds Bergmanis un Aleksandrs Radzevičs, būs spēkavīru sacensības, populārās mūzikas koncerti, etnisko bungu šovs, alus zīmolu parāde. Pasākumā būs degustācijas, atraktīvi konkursi, koncerti, sacensības un atrakcijas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Ieejas maksa apmeklētājiem - viens lats, pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas, skolēniem līdz 18 gadiem - 50 santīmi. Muzicēs Gunārs Meijers, grupas "Linga", "Latgales dāmu pops", "Brenča muzikanti", "Sirius" un citi.

Alus festivālu "Rīga 2010" organizē SIA "ABC Promotion", kas nodarbojas ar kultūras pasākumu un koncertu organizēšanu Latvijā.

Uz augšu