Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Ģenerālplāns» - Putina manipulācijas

Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 3. martā notiks režisora Jura Pakalniņa dokumentālās filmas «Ģenerālplāns» pirmizrāde un diskusija ar filmas veidotājiem, politiķiem, ārpolitikas un drošības ekspertiem, informēja filmu studijas «Mistrus Media» producente Madara Kalniņa.

Filma «Ģenerālplāns» pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību.

«Nupat rezonansi un nervozitāti Latvijas sabiedrībā radīja [..] BBC filma «Trešā pasaules kara komandcentrā«. Vairāk nekā gadu ir tapusi mūsu dokumentālā filma «Ģenerālplāns«. Vai abu šo filmu vienlaicīga parādīšanās uz ekrāniem ir nejaušība?» vaicāja filmas režisors.

Viņš arī norādīja, ka, vērojot pēdējo gadu notikumus Latvijā un tās tuvākajās kaimiņvalstīs, kā arī uzklausot pasaulē pazīstamu ekspertu viedokļus, autori savā filmā mēģināja saprast, vai tā tiešām ir tikai sagadīšanās.

Filmas scenārija autore Sanita Jemberga skaidroja, ka sākotnēji tika veidota filma par Krievijas maigo varu, bet pabeidza ar neredzamo karu, kas sākās ilgi pirms «zaļo cilvēciņu» ierašanās. «Baltija jau ilgus gadus ir bijis izmēģinājumu poligons informatīvajā karā, kurā kā ierindnieki karo Kremļa kontrolētas televīzijas, Krievijas finansētas nevalstiskas organizācijas un tās atbalstīti politiķi,» viņa skaidroja.

«Mums kā žurnālistiem bija pienākums parādīt, kā šis ietekmes tīkls tiek veidots, finansēts un izmantots. Šī nav filma par Baltijas krieviem. Šī ir filma par ietekmes tīkla veidošanas metodi, kuras elementi sāk parādīties arī citās Rietumu valstīs,» viņa uzsvēra.

Pēc filmas pirmizrādes sekos diskusija, kurā piedalīsies Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa (V), Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, Eiropas žurnālistikas observatorijas platformas krievu lapas redaktors Andrejs Berdņikovs, kā arī filmas līdzautore un «Re:Baltica» dibinātāja Inga Spriņģe.

Uz augšu
Back