Filma "Rīgas sargi" izpelnās ovācijas Tokijā

Līdz 20.jūnijam Tokijas Nacionālā modernās mākslas muzeja Nacionālajā filmu centrā notiek ES filmu dienas, kurās trešo reizi piedalās arī Latvija.

Šā pasākuma ietvaros ar citām ES dalībvalstu filmām tiek demonstrēta režisora Aigara Graubas filma "Rīgas sargi", kuras pirmizrāde Tokijā notika nedēļas nogalē.

Filma izpelnījās Japānas publikas ovācijas un interesi. Pirmais filmas seanss pulcējis pilnu Nacionālā filmu centra lielo zāli, kurā ir vietas vairāk nekā 300 skatītājiem. Otro reizi Tokijā filma tiks demonstrēta 19.jūnijā, bet Kioto filma tiks rādīta 21.jūnijā.

Pirmo reizi Latvijas vēstniecībai Japānā sadarbībā ar Japānas kompāniju New Select Co., Ltd ir izdevies panākt, ka latviešu filma ES filmu dienu ietvaros tiek rādīta ar japāņu subtitriem. Vēstniecība ir sagatavojusi arī aprakstu par filmu japāņu valodā, kas ir pieejams visiem filmas skatītājiem, tādējādi palīdzot izprast tās saturu un nozīmi.

Filma "Rīgas sargi" Japānā ir izlaista arī DVD formātā un to var iegādāties visi interesenti lielākajās DVD pārdošanas vietās Japānā.

Latvijas vēstniecība Japānā ar Latvijas Nacionālā kino centra un ES pārstāvniecības Japānā atbalstu jau trešo reizi piedalās ES filmu dienās. 2007.gadā tika demonstrēta filma "Ūdensbumba resnajam runcim", bet pērn filma "Ķīlnieks". Abas filmas tika plaši apmeklētas.

Uz augšu