No otras puses, es saprotu arī darba devējus, viņu iespaidu ir sačakarējuši daudzie bezdarbnieki (diagnozes), kas pieprasa kosmisku algu un, saņēmuši pirmo naudu, pazūd ar galiem. Arī mūsu valsts attieksme pret uzņēmēju ir īpaša (viens izbijis ierēdnis teica - “valsts uzņēmējā saskata potenciālu krāpnieku un noziedznieku”).
Valsts nekādā veidā neatbalsta uzņēmēju, kurš vēlētos pats savus darbiniekus apmācīt, bet uzņēmējam tas ir risks - iztērēs līdzekļus, laiku, nervus, bet pēc tam apmācītais aizies pie konkurenta. Arī par algām runājot, ir dažādas situācijas, ir labi uzņēmēji, kas rūpējas par saviem darbiniekiem, reizēm apdalot paši sevi, un, kas interesanti, šādi uzņēmēji darbiniekus nemeklē, jo no viņiem prom neiet.
Ir, protams, arī vergturu tips, kuriem strādnieciņš ir pie kājas, kuram maksā minimumu, bet jāstrādā par trim.
Šādiem biznesmeņiem parasti trūkst darbinieku, un man gribas domāt, ka tie arī ir lielākie bļāvēji, ka neviens negrib strādāt.
Runājot par algām, 200-300 Ls nav adekvāta samaksa. Dzīvoju īrētā dzīvoklī (jo treknajos gados pietika prāta neņemt kredītu un nepirkt dzīvokli par kosmiskām cenām), komunālie maksājumi (īre, elektrība, ūdens, internets, tv, telefons) vasarā ap 120 Ls, ziemā ap 200 Ls.
Bet ir taču arī jāēd un mugurā arī kas jāvelk, un līdz darba vietai arī jānokļūst, un ja vēl ir bērni?! Esmu parēķinājis, ka man ir nepieciešami vismaz 400 Ls uz rokas mēnesī. Tādēļ nav jābrīnās, ka cilvēki nav ar mieru strādāt par 200 Ls.