«2Annas» izsludinājis filmu pieņemšanu šā gada konkursam

Līdz 20.maijam gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jaunajiem režisoriem no Latvijas un pasaules ir iespēja pieteikt savas filmas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla «2Annas» Baltijas un starptautiskā īsfilmu konkursa programmai, kā arī starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programmai, informē projekta pārstāve Katrīna Daugule.

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls «2Annas» šogad noritēs no 27. septembra līdz 2. oktobrim. Festivāls pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem Baltijas īsfilmu festivāliem un šogad norisināsies jau 21. reizi.

Kā skaidroja Daugule, «2Annas» veidotāji vienmēr snieguši skatītājam nebijušu kino pieredzi, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot skatītāja kompetenci par kino mākslu. Festivāls ir ievērojams arī tā iemesla dēļ, ka skatītājs tiek iesaistīts visos notikumos, neviens viesis nejūtas vientuļš un garlaikots.

«Festivāla nedēļa tiek pavadīta ar labām filmām, neaizmirstamām ballītēm un vērtīgām satikšanās iespējām, nodrošinot to, ka gan skatītājs, gan filmu industrijas pārstāvis, gan režisors var pavadīt nakti garās sarunās,» viņa norādīja, piebilstot, ka «2Annas» meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī turpina rīkot konkursu arī vidēja garuma filmām, ko liela daļa festivālu noraida, jo tās garuma ziņā nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas konkursiem.

Pagājušajā gadā festivālam tika pieteiktas gandrīz 1300 īsfilmas no septiņdesmit valstīm. Pieteikto filmu vidū bija gan Latvijā jau atzītu režisoru darbi, gan filmas, kas nominētas Eiropas kino akadēmijas balvai vai jau ieguvušas balvas Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā un citos atzītos festivālos.

Šogad festivāls cer saņemt tikpat daudzveidīgu pieteikumu klāstu, lai skatītājiem varētu sniegt pēc iespējas krāsaināku filmu izlasi, ko, kā ierasts, papildinās oriģinālas un izaicinošas fokusa konkursa programmas.

Uz augšu