«2Annas» izsludina filmu pieņemšanu 2016. gada konkursam

FOTO: 2AnnasIFF

Laika posmā no 11. februāra līdz pat 20. maijam gan pieredzējušiem kino veidotājiem, gan jaunajiem režisoriem no Latvijas un pasaules ir iespēja pieteikt savas filmas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS Baltijas un starptautiskā īsfilmu konkursa programmai (līdz 30min), kā arī starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programmai (30-60min).

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad noritēs no 27. septembra līdz 2. oktobrim. Festivāls pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem Baltijas īsfilmu festivāliem un šogad norisināsies jau 21. reizi. 2ANNAS veidotāji vienmēr snieguši skatītājam nebijušu kino pieredzi, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot skatītāja kompetenci par kino mākslu. Festivāls ir ievērojams arī tāpēc, ka skatītājs tiek iesaistīts visos notikumos, neviens viesis nejūtas vientuļš un garlaikots. Festivāla nedēļa tiek pavadīta ar labām filmām, neaizmirstamām ballītēm un vērtīgām satikšanās iespējām, nodrošinot to, ka gan skatītājs, gan filmu industrijas pārstāvis, gan režisors var pavadīt nakti garās sarunās.

2ANNAS meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, kā arī turpina rīkot konkursu arī vidēja garuma filmām, ko liela daļa festivālu noraida, jo tās garuma ziņā nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas konkursiem. Vairāk informācijas par filmu pieteikšanas kārtību, kā arī pieteikuma anketu var atrast festivāla mājaslapā www.2annas.lv un Facebook lapā - 2AnnasIFF.

2015. gadā festivālam tika pieteiktas gandrīz 1300 īsfilmas no septiņdesmit valstīm. Pieteikto filmu vidū bija gan Latvijā jau atzītu režisoru darbi, gan filmas, kas nominētas Eiropas kino akadēmijas balvai, vai jau ieguvušas balvas Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā un citos atzītos festivālos.

Šogad festivāls cer saņemt tik pat daudzveidīgu pieteikumu klāstu, lai skatītājiem varētu sniegt pēc iespējas krāsaināku filmu izlasi, ko, kā ierasts, papildinās oriģinālas un izaicinošas fokusa konkursa programmas.

Gadu gaitā festivāla veidotāji piedāvājuši ļoti plašu kino spektru - starptautiskajās programmās izrādītas gan art house, gan ASV kino akadēmijas balvai Oskars nominētas filmas. Savukārt Baltijas skatēs redzēts viss - sākot no studentu pirmajiem soļiem kino, līdz tādu ievērojamu latviešu režisoru, kā Edmunda Jansona, Jurģa Krāsona un Lailas Pakalniņas darbiem. Festivāla mērķis ir padarīt Latvijā redzamāku Eiropas un pasaules kino, kā arī parādīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Uz augšu