Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jaceņuks iztur parlamenta uzticības balsojumu

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks FOTO:

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jačeņuks otrdien izturējis parlamenta uzticības balsojumu, kas tika sarīkots tikai dažas stundas pēc tam, kad prezidents Petro Porošenko pieprasīja viņa atkāpšanos.

Lai gan īsi pirms tam likumdevēji valdības darbu atzina par neapmierinošu,

par neuzticības izteikšanu Jaceņukam nobalsoja tikai 194 no 450 Augstākās radas deputātiem,

taču premjera gāšanai bija nepieciešamas vismaz 226 balsis.

Jaceņuka demisiju pieprasīja valdošajā koalīcijā esošās partijas «Samopomič» («Pašpalīdzība») un «Batkivščina» («Tēvzeme»), taču Opozīcijas bloks pirms balsojuma atstāja sēžu zāli.

Kā ziņots, Porošenko iepriekš otrdien pieprasīja Jaceņuka un ģenerālprokurora Viktora Šokina atkāpšanos, jo abas

amatpersonas esot zaudējušas sabiedrības uzticību ar savu nespēju apkarot korupciju.

Kā teikts Porošenko paziņojumā prezidenta oficiālajā tīmekļa vietnē, atkāpšanās tika pieprasīta, lai «atjaunotu uzticību» Ģenerālprokuratūrai un valdībai.

Reaģējot uz prezidenta pieprasījumu, Šokins jau otrdien iesniedza atlūgumu, taču Jaceņuks paziņoja, ka atkāpsies, ja neuzticību viņam izteiks parlaments.

Tikmēr

aptaujas liecina, ka premjera atkāpšanos vēlas 70% ukraiņu, bet Jaceņuka pārstāvēto un valdošajā koalīcijā esošo Tautas fronti atbalsta tikai procents respondentu.

Pirms balsojuma Jaceņuks emocionālā uzrunā aizstāvēja savu veikumu.

«Mēs izglābām šo valsti, un es vēlos, lai jūs to cienītu,» likumdevējiem sacīja premjers, kurš amatā atrodas kopš dramatiskajiem 2014.gada februāra notikumiem, kuru laikā tika gāzts prezidents Viktors Janukovičs.

«Dārgie deputāti, mums tagad ir valsts ar pilnu valsts kasi, apbruņota Ukrainas armija, norakstīti parādi, kā arī izmaksātas algas un pensijas,» savā uzrunā norādīja Jaceņuks. «Mēs valsti jaunai valdībai nodosim ar godu un lepnumu.»

Saskaņā ar Ukrainas likumiem nākamo neuzticības balsojumu tagad varēs ierosināt ne agrāk kā nākamās parlamenta sesijas laikā.

Uz augšu
Back