Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Reģionu apvienība uzskata, ka valsts stabilitātei un attīstībai koalīcijā jāaicina arī viņa

"Latvijas Reģionu apvienības" valdes loceklis Dainis Liepiņš FOTO: Ieva Lūka/LETA

Lai veidotu stabilu un attīstītu valsti, koalīcijā ir jāaicina arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA), šādu viedokli aģentūrai LETA pauda LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš. Komentējot vēlētāju aptaujas datus, Liepiņš LRA rezultātu vērtē kā vidēji labu, jo viņam bijušas cerības, ka atbalsts varētu būt tuvāks 10%.

Ja apstiprināsies vēlētāju aptauju rezultāti, politiskais spēks ir gatavs strādāt neatkarīgi no tā, vai būs koalīcijā, vai arī būs jādarbojas opozīcijā. Liepiņš pozitīvi novērtēja to, ka centriski un labēji noskaņotie vēlētāji ir spējuši novērtēt situāciju un ka pēc vēlēšanām valsts nebūs labilā jeb nestabilā situācijā.

Atturīgs par sadarbību ar Sudrabas partiju

Kā reālākos iespējamās koalīcijas partnerus Liepiņš redz pašreizējo koalīciju, savukārt par iespēju sadarboties ar partiju «No sirds Latvijai» viņš vēl nevarēja sniegt komentārus, jo jāuzzina, kādi cilvēki no šī spēka būs iekļuvuši Saeimā un kādu ideoloģiju šis politiskais spēks pārstāv.

Kā ziņots, 12.Saeimas vēlēšanās sestdien ir uzvarējusi valdošā koalīcija, kurā darbojas «Vienotība», Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un VL-TB/LNNK, liecina informācijas aģentūras LETA sadarbībā ar «Latvijas Neatkarīgo televīziju» (LNT) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) veiktā nobalsojušo vēlētāju aptauja pie iecirkņiem.

Aptaujā 23,8% savu izvēli vēlēšanās izdarījušo cilvēku atbildējuši, ka balsojuši par «Vienotību», bet par «Saskaņu» balsojis 21,6% aptaujāto.

Par ZZS savu balsi atdevuši 19,4% vēlētāju, bet par VL-TB/LNNK nobalsojuši 18,5% aptaujāto vēlētāju.

Tāpat 5% barjeru vēlēšanās varētu būt pārvarējusi Latvijas Reģionu apvienība (LRA), par kuru balsojuši 6% aptaujāto, un šovasar izveidotā partija «No sirds Latvijai» (NSL), par kuru savu balsi atdevuši 5,4% aptaujāto vēlētāju.

Šāda balsu sadalījuma gadījumā «Vienotība» Saeimā iegūtu 25 deputātu mandātus, «Saskaņa» - 23, VL-TB/LNNK un ZZS - pa 19, bet LRA un NSL - pa 7.

Pārējās partijas saskaņā ar aptaujas datiem 5% barjeru, lai iekļūtu Saeimā, nav pārvarējušas.

Uz augšu
Back