Kamaniņu braucēja Cauce izcīna Eiropas sudrabu

Elīza Cauce

FOTO: EPA/LETA

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce Altenbergas trasē Vācijā notiekošajā Pasaules kausa astotajā posmā, kas vienlaicīgi ir Eiropas čempionāts, sestdien izcīnīja sudraba medaļu, pirmo reizi sezonā individuālajās sacensībās kāpjot uz goda pjedestāla.

(Papildināts viss teksts.)

Cauce pēc lieliska pirmā brauciena ierindojās līderpozīcijā, bet 0,056 sekundes no viņas atpalika Krievijas sportiste Tatjana Ivanova, kamēr vēl divas sekundes simtdaļas lēnāka bija vāciete Tatjana Hifnere.

Savukārt otrajā braucienā Cauce veica ceturto ātrāko braucienu, kas viņai lika atkāpties uz otro pozīciju. Par čempioni tika kronēta Hifnere, kura divu braucienu summā Cauci apsteidza par 0,211 sekundēm. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja Ivanova, kura no Hifneres atpalika par 0,313 sekundēm.

Savukārt Kendija Aparjode otrajā braucienā uzrādīja 16.rezultātu un no čempiones atpalika par 1,459 sekundēm, kas viņai Pasaules kausa ieskaitē deva 18.pozīciju, bet Eiropas čempionātā latviete ieņēma 13.vietu.

Cauce pirmo reizi sezonā individuālajās sacensībās kāpa uz goda pjedestāla, individuāli sasniedzot arī karjerā labāko rezultātu, jo līdz šim otrā ne reizi nebija bijusi, bet labākais sasniegums Pasaules kausos viņai bija ceturtā vieta. Eiropas čempionāta sudrabu viņa izcīnīja arī 2014.gadā, taču komandu stafetē, bet pērn stafetē Eiropas čempionātā viņa tika pie bronzas. Šosezon Cauce tika arī pie sudraba komandu stafetē pasaules čempionātā.

Cauce ir arī Soču olimpisko spēļu bronzas medaļniece stafetē.

RESULTS Women's #altenberg #FILuge #viessmannsport #lugeworldcup + #LugeEM2016Posted by International Luge Federation on svētdiena, 2016. gada 14. februāris

Iepriekš Eiropas čempionātos viņai tika labi individuāli neklājās, jo pērn Sočos viņa bija devītā, bet vēl pirms tam divus gadus pēc kārtas ieņēma septītās vietas.

Ulla Zirne Nāciju kausā piektdien palika 16.pozīcijā, tādējādi pamatsacensībām nekvalificējās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 810 punktiem ir vāciete Natālija Geisenbergere, kura svētdien pirmajā braucienā bija vien astotā, bet spēja pakāpties uz ceturto pozīciju. Cauce ar 523 punktiem pakāpusies uz septīto pozīciju. Zirne tikusi pie 86 punktiem un atrodama 27.pozīcijā, kamēr Aparjode ar 23 punktiem ir 38.pozīcijā, bet Zelma Bite un Elīna Žuzdiņa pēc piedalīšanās Siguldas posmā meklējamas attiecīgi 41 un 42.vietā.

Savukārt plkst.13 tiks aizvadītas sacensības komandu stafetē.

Sezonas pirmajās trijās stafetes sacensībās Pasaules kausa ieskaitē Latvija allaž guva otro vietu, kas pirms Soču posma deva līderpozīciju kopvērtējumā. Tomēr olimpiskajā trasē Cauce piedzīvoja kritienu, Latvijas komandai paliekot bez rezultāta.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 331 punktu ieņem Vācija, kurai ar 270 punktiem seko ASV, bet Latvija ar 255 punktiem ieņem trešo pozīciju.

Sestdien divnieka ekipāža brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā, bet Pasaules kausa vērtējumā viņi bija sestie. Tikmēr abas pārējās Latvijas ekipāžas uzrādīja krietni pieticīgākus rezultātus. 22.vietā finišēja Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels, kuri Eiropas čempionāta ieskaitē bija 20.pozīcijā, bet Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa ekipāža pēc pirmajā braucienā pieļautās kļūdas bija pēdējie starp 23 finišu sasniegušajiem divniekiem. Kontinenta meistarsacīkšu vērtējumā viņi ierindojās divas pozīcijas augstāk.

Tikmēr sacensībās kungiem Artūrs Dārznieks izcīnīja desmito vietu, bet Pasaules kausa vērtējumā viņš ieņēma 14.pozīciju. Uzreiz aiz Dārznieka divu braucienu summā ierindojās cits latvietis Inārs Kivlenieks. Abiem pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem neklājās tik labi, jo Kristaps Mauriņš divu braucienu summā bija 17.vietā, bet Eiropas meistarsacīkšu ieskaitē viņam 13.pozīcija. Savukārt Riks Kristens Rozītis šajā etapā bija 19.vietā, bet Eiropas čempionātā - 15.pozīcijā.

Pasaules kausa kalendārā atlikuši vairs divi posmi. Pēc Altenbergas sacensības vēl notiks Vinterbergas trasē, turpat Vācijā.

Uz augšu