Runājot par «Vienotības» reitingu kritumu, Piebalgs atzina - «ir sāpīgi, ka reitings ir tik zems». Vienlaikus viņš redz vairākas iespējas situāciju uzlabot.
Pēc valdības veidošanas būtu partijas iekšienē jāizrunā visi strīdīgie jautājumi un jābeidz iekšējās cīņas,
kas veido ļoti sliktu iespaidu par politisko spēku, uzskata Piebalgs. Viņš arī uzskata, ka būtu jādomā, kā labāk informēt un pamatot partijas paveikto, jo izdarīts esot daudz.
Savukārt no atsevišķiem citiem partijas pārstāvjiem ik pa laikam izskan viedokļi par nepieciešamību rīkot ārkārtas kongresu un mainīt partijas vadību. Pēdējā laikā vairāki partijas biedri kritizējuši politiskā spēka vadību saistībā ar to, ka premjera amatam pēc Laimdotas Straujumas (V) valdības krišanas nominēts Zaļo un zemnieku savienības kandidāts, nevis «Vienotības» pārstāvis.
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V) intervijā «Rīga TV24» iepriekš pauda, ka «Vienotībai» tās līderes Solvitas Āboltiņas vadībā atgūt vēlētāju uzticību būs ļoti grūti, tādēļ partijai līdz kongresam jāiegūst jauna vadība. Arī Rīgas domes «Vienotības» frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka dienā, kad Valsts prezidents nosauca Māri Kučinski (ZZS) kā premjera amata kandidātu, Āboltiņai bija jāatkāpjas no partijas vadītājas amata. Politiķe ir pārliecināta, ka problēmās, kas pašlaik skārušas partiju, vainojama tieši partijas vadība. Lēmums gāzt savu premjeru, lai pēc tam pazaudētu Ministru prezidenta amatu, bija muļķīgs, Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» teica Ēlerte.
Partijas vadību iepriekš kritizējusi arī deputāte Ilze Viņķele (V). Viņa gan uzsvēra - vispirms jātiek pāri valdības veidošanai un tad jāskatās un jārisina pārējie jautājumi.
Āboltiņa iepriekš paudusi, ka lūkojas arī pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā.
Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi.