Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tūkstošiem demonstrantu Leipcigā protestē pret Merkeles imigrācijas politiku

Vācijas austrumu pilsētā Leipcigā pirmdienas vakarā notika vairāku tūkstošu galēji labējo demonstrantu mītiņš, kura dalībnieki protestēja pret Vācijas kancleres Angelas Merkeles veicināto imigrantu pieplūdumu, vainojot to imigrantu seksuālajos uzbrukumos sievietēm Vecgada vakarā.

Pūlis skaļi vērsa sašutumu pret Merkeli, apsūdzot viņu Vācijas sagraušanā ar 1,1 miljona patvēruma meklētāju ielaišanu valstī pagājušajā gadā.

Mītiņu rīkoja grupējuma PEGIDA («Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju») Leipcigas nodaļa LEGIDA. Tā dalībnieki skandēja saukļus «Mēs esam tauta», «Pretošanās!», «Izraidiet viņus!».

Liels skaits policistu ar jau sagatavotu ūdens lielgabalu vēroja šo demonstrāciju un nošķīra to no tūkstošiem pretdemonstrācijas dalībnieku. Abas demonstrācijas notika stipra lietus laikā.

LEGIDA mītiņš notika mierīgi, bet policija paziņoja, ka apmēram 250 galēji labēju huligānu ar akmeņiem dauzīja veikalu izkārtnes tradicionāli kreisā studentu rajonā, pirms policija viņus izklīdināja.

Tūkstošiem demonstrantu Leipcigā protestē pret Merkeles imigrācijas politiku

LEGIDA protesta galvenais temats bija Vecgada vakara uzbrukumi Ķelnes pilsētā, kur simtiem sieviešu tika pakļautas seksuāliem uzbrukumiem un aplaupītas. Cietušās raksturoja uzbrucējus kā arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes vīriešus.

Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss pirmdien brīdināja, ka «tie, kas tagad vajā bēgļus internetā vai ielās, acīmredzot bija gaidījuši Ķelnes notikumus» un tagad «bezkaunīgi izmanto» šos seksuālos uzbrukumus sievietēm.

Uz viena plakāta ar uzrakstu «Bēgļi nav vēlami!» bija redzams siluets, kurā trīs vīrieši ar nažiem vajā sievieti. Cits plakāts pasludināja, ka «Islāms = terors».

«Kopš Vecgada vakara nekas vairs nav kā agrāk,» mītiņā sacīja PEGIDA aktīviste Tatjana Festerlinga, kas nosodīja Vecgada vakara «seksa džihādu pret sievietēm».

«Patvēruma māmuļa Merkele tik tikko bija nolasījusi Jaungada uzrunu tautai, kad Ķelnē pirmās petardes trāpīja katedrālei un policijai,» sacīja aktīviste.

«Tad šie musulmaņu bēgļi sāka savu vispārējo teroraktu pret vācu sievietēm, pret blondām baltajām sievietēm,» teica Festerlinga.

Vicinot plakātu ar uzrakstu «Netaisnības valsts», 44 gadus vecs demonstrants Lūkass Rihters sacīja, ka «Merkele pārkāpj konstitūciju un viņai jāiet prom» un ka «valdībai ir jāslēdz robežas un jāsūta atpakaļ visi nelegālie migranti».

Viņš paziņoja, ka Vecgada uzbrukumi izcēluši «ārzemnieku vardarbību Vācijā, kas pastāvējusi gadiem ilgi».

Kādā plakātā bija izsmiets Merkeles moto par rekordlielo bēgļu pieplūdumu «mēs to varam paveikt», uzsverot: «Jūs nevarat panākt drošību pat dzelzceļa stacijā.» Vecgada uzbrukumi Ķelnē notika dzelzceļa stacijā un tās tuvumā.

Uz augšu
Back