Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Konkurences padome atļauj Igaunijas uzņēmumu grupai iegādāties aģentūru LETA

Ilustratīvs attēls FOTO: PantherMedia/Scanpix

Konkurences padome (KP) atļāvusi Igaunijas uzņēmumam «MM Grupp» caur holdingkompāniju «UP Invest» iegūt izšķirošu ietekmi nacionālajā informācijas aģentūrā LETA. KP lēmumā secināts, ka darījuma rezultātā netiks nodarīts kaitējums konkurencei.

KP lēmums pieņemts 23.decembrī. Kā ziņots, SIA «LETA» kontrolpakete jeb 99,66% daļu kopš oktobra pieder «UP Invest» Latvijas meitasfirmai SIA «Newsworks».

«MM Grupp» pieder Baltijas ziņu aģentūru grupa BNS, taču 2015.gada 31.augustā tās Latvijas uzņēmumi - SIA «BNS-Latvija» un SIA «Mediju Monitorings» - tika pārdotas citam Igaunijas uzņēmumam «AMP Investeeringud», tāpēc apvienošanās dalībnieki vairs nav konkurenti ziņu aģentūru pakalpojumu tirgū, teikts KP paziņojumā.

Tāpat KP secināja, ka aģentūrai LETA piederošais maksas biznesa informācijas portāls «Nozare.lv» nerada būtisku konkurences spiedienu uz «MM Grupp» piederošajiem bezmaksas interneta ziņu portāliem «Tvnet.lv», «Apollo.lv», «Financenet.lv», «Sejas.lv» un «Spoki.lv».

KP informē, ka apvienošanās būtiski neietekmēs arī Latvijas ziņu portālu darbību kopumā, jo tie varēs turpināt iegādāties ziņas no konkurējošām aģentūrām - LETA un SIA «Latvian News Service», ko iepriekš sauca «BNS-Latvija» -, kā arī varēs iepirkt ziņas no citu valstu ziņu aģentūrām, piemēram, «Reuters» un «Agence France Presse» (AFP). Portāliem pieejami arī citi avoti, kur iegūt ziņas tālākai oriģinālrakstu sagatavošanai.

«MM Grupp» visās trīs Baltijas valstīs kontrolē 34 uzņēmumus, no tiem 13 saistīti ar farmaceitisko izstrādājumu tirdzniecību, bet 12 - ar plašsaziņas līdzekļu tirgiem, proti, ziņu aģentūras, interneta portāli, laikraksti u.c. Pārējie uzņēmumi darbojas dažādos tirgos.

Kā ziņots, investīciju holdings «UP Invest» pērn augusta sākumā paziņoja par Latvijas lielākās informācijas aģentūras LETA iegādi.

Informācijas aģentūra LETA sniedz ziņu un biznesa informācijas risinājumus organizācijām un uzņēmumiem. LETA tika dibināta 1992.gadā, tomēr aģentūras vēsture aizsākās 1919.gadā. Starp aģentūras lielākajiem klientiem ir lielākie uzņēmumi, mediju un valsts institūcijas un organizācijas, kā arī vēstniecības un starptautiskās kompānijas.

2014 gadā LETA strādāja 158 darbinieki, uzņēmuma apgrozījums bija 3 087 968 eiro un peļņa - 9714 eiro.

«UP Invest» ir investīciju kompānija, kas izveidojusi holdingus mediju, mazumtirdzniecības, IT un tehnoloģiju jomās. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Marguss Linnamē.

Līdz darījumam aģentūras LETA kontrolpakete jeb 99,66% daļu piederēja SIA «Baltijas informācijas grupa», kuras līdzīpašnieki vienādās daļās ir Agris Strautnieks, Mārtiņš Barkāns un Alvja Krasovska vadītā SIA «Dyaltos Capital».

Uz augšu
Back