U-20 hokejisti vēlreiz pieveic Kazahstānu; Beresņevs atliek sastāva nosaukšanu

Latvijas U-20 hokeja valstsvienība pārbaudes spēlē pirms gaidāmā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra trešdien ar rezultātu 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) apspēlēja Kazahstānas vienaudžus. Tikmēr Latvijas valstsvienības galvenais treneris Leonīds Beresņevs atlicis galīgo sastāva nosaukšanu par pāris dienām.

Latvijas izlases labā vārtus šajā pārbaudes spēlē guva Rodrigo Ābols un Artūrs Bušs.

Spēles rezultātu mača 15.minūtē atklāja Ābols, bet pusotru minūti vēlāk viesi panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda vidū Bušs mājiniekus izvirzīja vadībā, bet atlikušajās trešdaļas desmit minūtēs vārti netika gūti.

Dueļa pamatlaika pēdējā minūtē viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr vārtus neguva un uzvaru ar 2:1 izcīnīja Latvijas valstsvienība.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts Ābols, bet viesu rindās šis gods tika vārtsargam Artjomam Brujevam.

Sākotnēji tika paredzēts, ka valstsvienības sastāvs tiks nosaukts pēc trešdienas mača, tomēr, kā pastāstīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses sekretārs Māris Gorbunovs, Beresņevs tos spēlētājus, kuri piedalīsies pasaules čempionātā, paziņos pēc pāris dienām, kad paredzēta došanās uz meistarsacīkstēm.

Abu komandu pirmajā mačā otrdien Latvijas U-20 izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 5:2.

Kazahstānas hokejisti būs Latvijas pretinieki arī pasaules čempionātā.

Latvijas izlases treniņnometnē pirms pasaules meistarsacīkstēm iekļauts 31 spēlētājs - trīs vārtsargi, 11 aizsargi un 17 uzbrucēji. Izlases galvenajam trenerim asistē Juris Opuļskis un vārtsargu treneris Mihails Vasiļonoks.

Zīmīgi, ka starp kandidātiem nav uzbrucēja Roberta Locāna, kurš šosezon regulāri spēlējis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas «Dinamo» sastāvā.

Savukārt uz pasaules čempionātu dosies 22 spēlētāji - divi vārtsargi un 20 laukuma spēlētāji.

Sezonas sākuma daļā, gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 hokeja izlase novembrī Baltkrievijā piedalījās četru valstu turnīrā, kurā izcīnīja pirmo vietu - 3:1 pret Austriju, 5:1 pret Dāniju un 5:2 pret Baltkrieviju.

Latvijas U-20 hokeja pasaules čempionātā par vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju sacentīsies ar Vācijas, Norvēģijas, Austrijas, Itālijas un Kazahstānas vienaudžiem. Pasaules čempionāts no 13. līdz 19. decembrim norisināsies Austrijas galvaspilsētā Vīnē.

Iepriekšējo reizi Beresņevs vadīja izlasi 2010./11. gada sezonā, kad palīdzēja tai izcīnīt ceļazīmi uz augstāko divīziju. Šosezon pieredzējušais hokeja speciālists ir arī Latvijas virslīgas hokeja čempionāta «Rīga» komandas galvenais treneris.

Latvijas U-20 izlase pērn decembrī Itālijā notikušajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Ģirta Ankipāna vadībā piecos mačos izcīnīja divas uzvaras un cieta trīs zaudējumus, kas komandai liedza atgriezties elites divīzijā.

Latvijas U-20 valstsvienība elites divīzijai nav spējusi kvalificēties divus gadus pēc kārtas.

Latvijas U20 izlases kandidātu saraksts pirms pasaules čempionāta

Vārtsargi: Matīss Edmunds Kivlenieks (Lakrosas «Coulee Region Chill», NAHL), Gustavs Dāvis Grigals, Denijs Romanovskis (abi - «Rīga», MHL).

Aizsargi: Kārlis Čukste (Čikāgas «Steel», USHL), Gvido Jansons (Astonas «Rebels», NAHL), Maksims Ponomarenko («Lorenskog», Norvēģija), Vjačeslavs Minajevs («Liepāja»), Kristiāns Rubins («Vasteras», Zviedrija), Kristaps Zīle, Rimants Zeilis, Uvis Jānis Balinskis, Pauls Svars (visi - «Rīga», MHL), Eduards Hugo Jansons («Prizma»), Edvards Kļava («Rīga»).

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Ruinas-Norandas «Huskies», QMJHL), Rodrigo Ābols (Portlendas «Winterhawks», WHL), Rūdolfs Balcers (Stavangeras «Oilers», Norvēģija), Haralds Egle (Medisonas «Capitols», USHL), Filips Gundars Buncis (Džonstaunas «Tomahawks», NAHL), Rihards Puide, Marks Lazarevs (abi - «GCK Lions» U-20, Šveice), Frenks Razgals, Gatis Sprukts, Kirils Galoha, Aleksandrs Visockis, Artūrs Bušs, Artjoms Pankevičs, Oļegs Šišļaņņikovs, Erlends Kļaviņš, Roberts Baranovskis (visi - «Rīga», MHL), Juliāns Misjus («Rīga»).