P, 15.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bezdarba līmenis Latvijā novembra beigās - 8,4%

BNS
Bezdarba līmenis Latvijā novembra beigās - 8,4%
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Strādnieces zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Karavela" ražotnē
Strādnieces zivju pārstrādes uzņēmuma SIA "Karavela" ražotnē Foto: Evija Trifanova / LETA

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā iepriekšējā mēneša beigās, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» teica Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

Viņa atzīmēja, ka 2015.gads nodarbinātības ziņā bija īpatnējs ar to, ka vasaras periodā nebija straujš bezdarba līmeņa samazinājums, taču to varēja novērot rudens mēnešos. «Tagad bezdarbs vairs nesamazinās, kas ir raksturīgi Latvijas darba tirgum - 8,4% ir bezdarba līmenis un NVA reģistrēti vairāk nekā 78 tūkstoši bezdarbnieku,» stāstīja Kalvāne.

Viņa skaidroja, ka bezdarbs vasaras mēnešos nemazinājās saistībā ar Krievijas embargo un situāciju zivrūpniecībā, kā arī ekonomisko situāciju Eiropā un pasaulē.

Savukārt prognozējot nākamā gada situāciju, Kalvāne atzīmēja, ka nākamgad turpināsies līdzīgas tendences kā šogad - lēns un mērens bezdarba līmeņa samaiznājums.

Jau vēstīts, ka 2015.gada oktobra beigās NVA bija reģistrēti 78 052 bezdarbnieki, kas ir par 505 mazāk nekā septembra beigās, kad aģentūrā bija reģistrēti 78 557 bezdarbnieki.

Šogad oktobra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 8,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu