«Bildēs» sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību koncerts

Pussy Rock un Ira Krauja Duduma

FOTO: www.bildes.lv

Mūzikas un mākslas festivālā «Bildes 2015» sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību koncertā Kongresu namā sestdien, 28. novembrī, uzstāsies gan muzikālās apvienības, gan arī citas radošo profesiju personības, informē festivāla rīkotājs «Bilžu Birojs». Koncertu vadīs Roberts Gobziņš.

«Es pēdējoreiz spēlēju bungas pirms 32 gadiem – 1983. gadā, tāpēc varam droši teikt, ka šī «Bildēs» būs gan īsta atgriešanās, gan debija, jo festivālā kā mūziķis uzstājies līdz šim neesmu,» smejoties saka pazīstamais režisors Igors Linga. 28. novembra vakarā viņš sēdīsies jaunās, bet pieredzes bagāto mūziķu grupas «Flame & The Rolltones» bungu tronī. «Līdz šim jau esam aizvadījuši pamatīgu mēģinājumu, papildus kuram es atsvaidzinu sitamo instrumentu spēles prasmi «Andžeja Grauda bungu skolā». Lai saglabātu intrigu, atklāšu vien to, ka mēs izpildīsim kādu klasisku roka dziesmu par atzīšanos mīlestībā šim mūzikas žanram,» pauž I. Linga. Viņaprāt, «Bildes» ir ļoti būtisks Latvijas kultūras, īpaši mūzikas dzīves notikums, kas kalpo kā atspēriena punkts jaunajiem un pozitīvi ambiciozajiem mūziķiem – tradīcija, kas ir noturīga, pārlaicīga un sirsnīga.

Igors Linga

FOTO: www.bildes.lv

Savukārt Latvijas Radio «Pieci» ētera personība un programmas «Pieci Brauc» vadītājs Kaspars Mauriņš koncertā vokāli atbalstīs Baldones Mūzikas pamatskolas folka un roka grupu «Vēja Vārti» (pirmoreiz festivālā 2014. gadā). Kaut arī dīdžejam šī ar «Bildēm» būs pirmā sastapšanās, viņam ir radies priekšstats, ka šis ir siltām sajūtām un māksliniecisku atmosfēru piepildīts pasākums, kas pulcē gan pazīstamus, gan mazāk pazīstamus mūziķus un māksliniekus, tomēr ļaujot radoši izpausties ikvienam. «Es ļoti atbalstu jaunos mūziķus, it īpaši šādus censoņus, kam acis mirdz un no sirds patīk muzicēt. Mana klātbūtne priekšnesumā būs vairāk simboliska, taču pēc labākās sirdsapziņas sniegšu savu ieguldījumu «Vēja Vārtu» priekšnesuma paspilgtināšanā,» stāsta K. Mauriņš. Par spīti kopprojekta dalībnieku dažādajām dzīvesvietām, mēģinājumi šobrīd tiek aizvadīti mūsdienu tehnoloģiju formātā, taču K. Mauriņš attālināti ir iepazinies ar ansambļa veikumu un norāda, ka ģenerālmēģinājums notiks sestdien pirms koncerta. Tajā jaunais kopprojekts izpildīs grupas «Linga» dziesmu «Nāc dejot!».

Koncertam dārdošāku skanējumu piešķirs hārdroka grupa «Pussy Rock» (pirmoreiz «Bildēs» 2014. gadā), kas uzstāsies kopā ar Latvijas Skautu un gaidu vadītāju Jāni Iklāvu. Viņš festivālā uzstāties pirmoreiz, un pats uzskata, ka muzicēšana kolektīvā – vienotā mehānismā – gluži tāpat kā skautu un gaidu vadīšana ir individuālās un savstarpējās organizētības izaicinājums. Par nokļūšanu «Bildēs» J. Iklāvs teic: «Dots devējam atdodas!» Šī gada janvārī viņš uz skautu un gaidu nometni (kas veltīta latviešu strēlniekiem) Ložmetējkalnā uzaicinājis grupu «Pussy Rock» uzstāties ar akustisku priekšnesumu. «Puiši, protams, neatteica, vienlaikus demonstrējot bērniem un jauniešiem teicamu latvisko dzīvesziņu un patriotisma paraugu. Pirms neilga laika saņēmu zvanu no ansambļa ar lūgumu šoreiz atbalstīt viņu koncertu. Par atbildi ilgi nebija jādomā,» stāsta J. Iklāvs. Viņš norāda, ka mēģinājumu process ir ļoti radošs un pieprasa zināmas iemaņas – piemēra, ritma noturēsāna, ieklausīšanās pārējos biedros. Koncertā J. Iklāvs kopā ar «Pussy Rock» spēlēs ģitāru un dziedās, izpildot pazīstamas dziesmas kā veltījumu gaidāmajai Latvijas simtgadei.

Pussy Rock un Ira Krauja Duduma

FOTO: www.bildes.lv

«Bildēs» Sevi pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertā uzstāsies arī «Audiokvartāls» un «muzikaspasaule.lv» redaktors Gundars Minalgo • «B OPTIMIST» un TV režisors Arvīds Babris • «Los Daugavas Nens» un raidījuma «LNT brokastis» vadītājs Andris Petkēvičs • «Klibs Taurenis» un LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis • «Kumosiņš» un aktieris Jānis Kirmuška • «Legacy ID» un aktrise Karīna Tatarinova • «Oceanpath» un diriģents Kaspars Ādamsons • «Oranžās brīvdienas» un politiķis Ivars Godmanis • «Vēja Vārti» un Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ētera personība Kaspars Mauriņš • «Gapoljēri» un LTV ētera personība Edgars Raginskis • «Voice of Instruments» un Latvijas Radio 2 ētera personība Velga Vītola u.c.

Festivāla ietvaros Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē apmeklētējus priecēs arī Jauno grupu un «Bilžu» veterānu kopprojektu koncerts (27. novembrī), Koncerts bērniem (29. novembrī) un «Bilžu» veterānu koncerts» (29. novembrī).

Ar visu festivāla «Bildes 2015» koncertu programmu varat iepazīties festivāla mājas lapā www.bildes.lv.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.

Atgādinām, ka Vecrīgā, Līvu laukumā apskatāma vides izstāde «BILŽU sēta PILSĒTĀ». Tajā aplūkojami 138 mākslas darbi, ko veidojuši vairāk nekā 100 Latvijā populāri mūziķi un citas radošās personības.

Uz augšu