Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Spēlmaņu naktī» triumfē Dainis Grūbe, Baiba Broka, Laura Groza-Ķibere

Aktrise Baiba Broka FOTO: TVNET

«Spēlmaņu naktī» sadalītas teātra balvas 17 nominācijās par 2014./2015. gada sezonu. Par gada labāko aktieri un aktrisi izvēlēti Dainis Grūbe un Baiba Broka, bet gada režisores tituls Grozai-Ķiberei. Par labāko mazās formas izrādi atzīta «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī (režisors – Elmārs Seņkovs), bet par gada lielās formas izrādi - «Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī (režisors – Vladislavs Nastavševs).

Aizvadītās teātra sezonas nominanti un uzvarētājs:

1. Gada lielās formas izrāde:

«1984» Liepājas teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;

«Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;

«Fro» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Ruslans Kudašovs;

«Indulis un Ārija» Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;

«Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kirils Serebreņņikovs.

2. Gada mazās formas izrāde:

«Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;

«Equus» Dailes teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;

«Māceklis» Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Viesturs Meikšāns;

«Pie mums viss kārtībā» Daugavpils teātrī, režisore – Lucina Sosnovska;

«Prāts» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Valters Sīlis;

«Visas viņas grāmatas» Dailes teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem:

«Bezgalīgo stāstu stāsts» Liepājas teātrī, režisore – Lelde Kaupuža;

«Emīls un Berlīnes zēni» Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Ģirts Šolis;

«Jokdara Bustera pasaule» Zirgu pastā, režisore – Zane Kreicberga;

«Leo – mazais lauva» Daugavpils teātrī, režisors – Oļegs Šapošņikovs;

«Neglītais pīlēns» Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

4. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:

«Atgriešanās», izrādes autore Elīna Gaitjukeviča, apvienība Dejas anatomija un muzikālā apvienība «Kaktiņš Stūrītis»;

«Es jums saku: dziediet!» Liepājā, izrādes autore Olga Žitluhina;

«Korpuss», izrādes autores Elīna Lutce un Krista Dzudzilo;

«Mežonīgā triloģija», apvienība «Dejas anatomija»;

«Noķer mani», izrādes autore Kristīne Vismane;

Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums «Deja iziet pilsētā», Latvijas Jaunā teātra institūts.

5. Gada aktrise:

Baiba Broka – Aspazija izrādē «Aspazija. Personīgi», Matrjona izrādē «Tumsas vara» un loma izrādē «Divpadsmit krēsli» Jaunajā Rīgas teātrī;

Daiga Kažociņa – Vivjena Bēringa izrādē «Prāts» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Guna Zariņa – Aņisja izrādē «Tumsas vara», Naģežda izrādē «Cerību ezers» un loma izrādē «Divpadsmit krēsli» Jaunajā Rīgas teātrī;

Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Navāla izrādē «Ugunsgrēki» un Felicita izrādē «Bovarī kundze» Dailes teātrī;

Jekaterina Frolova – Fro izrādē «Fro» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

Maija Doveika – Antigone izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī.

6. Gada aktieris:

Andris Keišs – Ostaps Benders izrādē «Divpadsmit krēsli», Kalošins, Homutovs izrādē «Provinces anekdotes» un Viktors izrādē «Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī;

Artūrs Skrastiņš – Šarls Bovarī izrādē «Bovarī kundze» Dailes teātrī;

Dainis Grūbe – Alans Strengs izrādē «Equus» un Mihaels izrādē «Visas viņas grāmatas» Dailes teātrī;

Gundars Grasbergs – Kreons izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Juris Žagars – Pāvels Fjodorovičs Protasovs izrādē «Saules bērni» un Frenks Strengs izrādē «Equus» Dailes teātrī;

Lauris Subatnieks – Mārtins Daiserts izrādē «Equus» Dailes teātrī.

7. Gada aktrise otrā plāna lomā:

Anete Berķe – Vizbulīte izrādē «Indulis un Ārija», Anna izrādē «Dērbijas vergi» un Veronika izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Dace Everss – Dore Kalniņa izrādē «Balle būs» Valmieras drāmas teātrī;

Ieva Segliņa – Žanna izrādē «Ugunsgrēki» Dailes teātrī;

Indra Briķe – Dora Strenga izrādē «Equus» un Mamma izrādē «Pusslepkava» Dailes teātrī;

Lolita Cauka – lomas izrādē «Šis bērns», loma izrādē «Raiņa sapņi» un loma izrādē «Šengenas zonas spožums un posts» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Marija Bērziņa – Koris izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī.

8. Gada aktieris otrā plāna lomā:

Artis Robežnieks – Boriss Nikolajevičs Čepurnojs izrādē «Saules bērni» Dailes teātrī;

Gatis Maliks – O'Braiens izrādē «1984» un loma izrādē «Mans Blasters ir izlādējies» Liepājas teātrī;

Gints Andžāns – Simons izrādē «Ugunsgrēki», Tīrradnis/Jauns jātnieks izrādē «Equus» Dailes teātrī un Cēzars izrādē «Vakariņas ar Elvisu»;

Ģirts Krūmiņš – Rainis izrādē «Aspazija. Personīgi» un Akims izrādē «Tumsas vara» Jaunajā Rīgas teātrī;

Jānis Āmanis – loma izrādē «Šis bērns» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Juris Bartkevičs – Čezviks izrādē «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu» Dailes teātrī.

9. Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks:

Agnese Cīrule – Marianne izrādē «Vīnes meža stāsti» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Alise Danovska – Aņutka izrādē «Tumsas vara» Jaunajā Rīgas teātrī;

Jeļena Ņetjosina – Meitene izrādē «Pie mums viss kārtībā» un Aņutka izrādē «Tumšās alejas» Daugavpils teātrī;

Māris Kalve – debija scenogrāfijā izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Velta Emīlija Platupe – par marionešu lellēm izrādē «Pasaka par Veco Nāvi» Ģertrūdes ielas teātrī.

10. Gada scenogrāfs:

Andris Freibergs – «Nāves deja» Valmieras drāmas teātrī;

Kirils Serebreņņikovs – «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Lucina Sosnovska un Matejs Horažijs – «Pie mums viss kārtībā» Daugavpils teātrī

Mārtiņš Vilkārsis – «1984» Liepājas teātrī;

Reinis Dzudzilo – «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā.

11. Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādē «Saules bērni» Dailes teātrī, «Zelta pods» un «1984» Liepājas teātrī;

Inga Bermaka un Agnese Leilande – kostīmi izrādē «Leo – mazais lauva» Daugavpils teātrī;

Ivanda Šmite, Aiga Židova, Dita Ulmane, Ligita Puišele, Līva Drešere sadarbībā ar kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni – grims izrādē «Migla» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Krista Dzudzilo – kostīmi izrādē «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā;

Kristīne Jurjāne un Sarmīte Balode – tēlu vizuālais risinājums izrādēs «Divpadsmit krēsli» un «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī.

12. Gada gaismu un video mākslinieks:

Igors Kapustins – gaismas izrādē «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Oskars Pauliņš – gaismas izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī un «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā;

Gints Gabrāns un Ineta Sipunova – video izrādē «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī;

Katrīna Neiburga – video izrādē «Maija un Paija» Valmieras drāmas teātrī;

Māris Kalve – video izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī un «Bāskervilu leģenda» Latvijas Nacionālajā teātrī.

13. Gada kustību mākslinieks:

Inga Krasovska- «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu» Dailes teātrī;

Inga Raudinga – «Zelta pods» Liepājas teātrī un «Vīnes meža stāsti» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Karls Sakss – «Vaņa» Ģertrūdes ielas teātrī;

Kārlis Božs – «Pērs Gints un sievietes» Smiļģa muzejā;

Liene Grava – «Equus» Dailes teātrī un «1984» Liepājas teātrī.

14. Gada sasniegums baleta mākslā:

Arturs Sokolovs – Romeo izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Raimonds Martinovs – Tibalts izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Elza Leimane – Raimonda izrādē «Raimonda» Latvijas Nacionālajā operā un baletā;

Alise Prudāne – Kurtizāne un Kolumbīne izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Evelīna Godunova – Džuljeta izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā.

15. Gada mūzikas autors:

Andris Vilcāns – «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Edgars Mākens – «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī un «Nāves deja» Valmieras drāmas teātrī;

Jēkabs Nīmanis – «Blakts» un «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kārlis Auzāns – «1984» Liepājas teātrī;

Pāvels Akimkins – «Indulis un Ārija» Liepājas teātrī;

«Xylem Trio» – «Hanuma» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

16. Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs):

Agnese Rutkēviča – «Svešie svētki» Daugavpils teātrī;

Ieva Struka – «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Inese Zandere – «Kartupeļu opera»;

Inga Ābele – «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī;

Ludmila Judina – «Dērbijas vergi» Goda teātrī.

Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji tika aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri.

Skatītāju balsojums:



Uz augšu
Back