«Spēlmaņu naktī» triumfē Dainis Grūbe, Baiba Broka, Laura Groza-Ķibere

Aktrise Baiba Broka

FOTO: TVNET

«Spēlmaņu naktī» sadalītas teātra balvas 17 nominācijās par 2014./2015. gada sezonu. Par gada labāko aktieri un aktrisi izvēlēti Dainis Grūbe un Baiba Broka, bet gada režisores tituls Grozai-Ķiberei. Par labāko mazās formas izrādi atzīta «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī (režisors – Elmārs Seņkovs), bet par gada lielās formas izrādi - «Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī (režisors – Vladislavs Nastavševs).

Aizvadītās teātra sezonas nominanti un uzvarētājs:

1. Gada lielās formas izrāde:

«1984» Liepājas teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;

«Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Vladislavs Nastavševs;

«Fro» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisors – Ruslans Kudašovs;

«Indulis un Ārija» Liepājas teātrī, režisors – Sergejs Zemļanskis;

«Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Kirils Serebreņņikovs.

2. Gada mazās formas izrāde:

«Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Elmārs Seņkovs;

«Equus» Dailes teātrī, režisore – Laura Groza-Ķibere;

«Māceklis» Jaunajā Rīgas teātrī, režisors – Viesturs Meikšāns;

«Pie mums viss kārtībā» Daugavpils teātrī, režisore – Lucina Sosnovska;

«Prāts» Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors – Valters Sīlis;

«Visas viņas grāmatas» Dailes teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

3. Gada izrāde bērniem vai jauniešiem:

«Bezgalīgo stāstu stāsts» Liepājas teātrī, režisore – Lelde Kaupuža;

«Emīls un Berlīnes zēni» Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Ģirts Šolis;

«Jokdara Bustera pasaule» Zirgu pastā, režisore – Zane Kreicberga;

«Leo – mazais lauva» Daugavpils teātrī, režisors – Oļegs Šapošņikovs;

«Neglītais pīlēns» Latvijas Leļļu teātrī, režisors – Dmitrijs Petrenko.

4. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā:

«Atgriešanās», izrādes autore Elīna Gaitjukeviča, apvienība Dejas anatomija un muzikālā apvienība «Kaktiņš Stūrītis»;

«Es jums saku: dziediet!» Liepājā, izrādes autore Olga Žitluhina;

«Korpuss», izrādes autores Elīna Lutce un Krista Dzudzilo;

«Mežonīgā triloģija», apvienība «Dejas anatomija»;

«Noķer mani», izrādes autore Kristīne Vismane;

Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums «Deja iziet pilsētā», Latvijas Jaunā teātra institūts.

5. Gada aktrise:

Baiba Broka – Aspazija izrādē «Aspazija. Personīgi», Matrjona izrādē «Tumsas vara» un loma izrādē «Divpadsmit krēsli» Jaunajā Rīgas teātrī;

Daiga Kažociņa – Vivjena Bēringa izrādē «Prāts» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Guna Zariņa – Aņisja izrādē «Tumsas vara», Naģežda izrādē «Cerību ezers» un loma izrādē «Divpadsmit krēsli» Jaunajā Rīgas teātrī;

Ilze Ķuzule-Skrastiņa – Navāla izrādē «Ugunsgrēki» un Felicita izrādē «Bovarī kundze» Dailes teātrī;

Jekaterina Frolova – Fro izrādē «Fro» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī;

Maija Doveika – Antigone izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī.

6. Gada aktieris:

Andris Keišs – Ostaps Benders izrādē «Divpadsmit krēsli», Kalošins, Homutovs izrādē «Provinces anekdotes» un Viktors izrādē «Cerību ezers» Jaunajā Rīgas teātrī;

Artūrs Skrastiņš – Šarls Bovarī izrādē «Bovarī kundze» Dailes teātrī;

Dainis Grūbe – Alans Strengs izrādē «Equus» un Mihaels izrādē «Visas viņas grāmatas» Dailes teātrī;

Gundars Grasbergs – Kreons izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Juris Žagars – Pāvels Fjodorovičs Protasovs izrādē «Saules bērni» un Frenks Strengs izrādē «Equus» Dailes teātrī;

Lauris Subatnieks – Mārtins Daiserts izrādē «Equus» Dailes teātrī.

7. Gada aktrise otrā plāna lomā:

Anete Berķe – Vizbulīte izrādē «Indulis un Ārija», Anna izrādē «Dērbijas vergi» un Veronika izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Dace Everss – Dore Kalniņa izrādē «Balle būs» Valmieras drāmas teātrī;

Ieva Segliņa – Žanna izrādē «Ugunsgrēki» Dailes teātrī;

Indra Briķe – Dora Strenga izrādē «Equus» un Mamma izrādē «Pusslepkava» Dailes teātrī;

Lolita Cauka – lomas izrādē «Šis bērns», loma izrādē «Raiņa sapņi» un loma izrādē «Šengenas zonas spožums un posts» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Marija Bērziņa – Koris izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī.

8. Gada aktieris otrā plāna lomā:

Artis Robežnieks – Boriss Nikolajevičs Čepurnojs izrādē «Saules bērni» Dailes teātrī;

Gatis Maliks – O'Braiens izrādē «1984» un loma izrādē «Mans Blasters ir izlādējies» Liepājas teātrī;

Gints Andžāns – Simons izrādē «Ugunsgrēki», Tīrradnis/Jauns jātnieks izrādē «Equus» Dailes teātrī un Cēzars izrādē «Vakariņas ar Elvisu»;

Ģirts Krūmiņš – Rainis izrādē «Aspazija. Personīgi» un Akims izrādē «Tumsas vara» Jaunajā Rīgas teātrī;

Jānis Āmanis – loma izrādē «Šis bērns» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Juris Bartkevičs – Čezviks izrādē «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu» Dailes teātrī.

9. Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks:

Agnese Cīrule – Marianne izrādē «Vīnes meža stāsti» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Alise Danovska – Aņutka izrādē «Tumsas vara» Jaunajā Rīgas teātrī;

Jeļena Ņetjosina – Meitene izrādē «Pie mums viss kārtībā» un Aņutka izrādē «Tumšās alejas» Daugavpils teātrī;

Māris Kalve – debija scenogrāfijā izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Velta Emīlija Platupe – par marionešu lellēm izrādē «Pasaka par Veco Nāvi» Ģertrūdes ielas teātrī.

10. Gada scenogrāfs:

Andris Freibergs – «Nāves deja» Valmieras drāmas teātrī;

Kirils Serebreņņikovs – «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Lucina Sosnovska un Matejs Horažijs – «Pie mums viss kārtībā» Daugavpils teātrī

Mārtiņš Vilkārsis – «1984» Liepājas teātrī;

Reinis Dzudzilo – «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā.

11. Gada kostīmu vai grima mākslinieks:

Ilze Vītoliņa – kostīmi izrādē «Saules bērni» Dailes teātrī, «Zelta pods» un «1984» Liepājas teātrī;

Inga Bermaka un Agnese Leilande – kostīmi izrādē «Leo – mazais lauva» Daugavpils teātrī;

Ivanda Šmite, Aiga Židova, Dita Ulmane, Ligita Puišele, Līva Drešere sadarbībā ar kostīmu mākslinieci Annu Heinrihsoni – grims izrādē «Migla» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Krista Dzudzilo – kostīmi izrādē «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā;

Kristīne Jurjāne un Sarmīte Balode – tēlu vizuālais risinājums izrādēs «Divpadsmit krēsli» un «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī.

12. Gada gaismu un video mākslinieks:

Igors Kapustins – gaismas izrādē «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Oskars Pauliņš – gaismas izrādē «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī un «Vīlas» Latvijas Nacionālajā operā;

Gints Gabrāns un Ineta Sipunova – video izrādē «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī;

Katrīna Neiburga – video izrādē «Maija un Paija» Valmieras drāmas teātrī;

Māris Kalve – video izrādē «Zelta pods» Liepājas teātrī un «Bāskervilu leģenda» Latvijas Nacionālajā teātrī.

13. Gada kustību mākslinieks:

Inga Krasovska- «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu» Dailes teātrī;

Inga Raudinga – «Zelta pods» Liepājas teātrī un «Vīnes meža stāsti» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Karls Sakss – «Vaņa» Ģertrūdes ielas teātrī;

Kārlis Božs – «Pērs Gints un sievietes» Smiļģa muzejā;

Liene Grava – «Equus» Dailes teātrī un «1984» Liepājas teātrī.

14. Gada sasniegums baleta mākslā:

Arturs Sokolovs – Romeo izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Raimonds Martinovs – Tibalts izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Elza Leimane – Raimonda izrādē «Raimonda» Latvijas Nacionālajā operā un baletā;

Alise Prudāne – Kurtizāne un Kolumbīne izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā;

Evelīna Godunova – Džuljeta izrādē «Romeo un Džuljeta» Latvijas Nacionālajā operā.

15. Gada mūzikas autors:

Andris Vilcāns – «Zelta pods» Liepājas teātrī;

Edgars Mākens – «Antigone» Latvijas Nacionālajā teātrī un «Nāves deja» Valmieras drāmas teātrī;

Jēkabs Nīmanis – «Blakts» un «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Kārlis Auzāns – «1984» Liepājas teātrī;

Pāvels Akimkins – «Indulis un Ārija» Liepājas teātrī;

«Xylem Trio» – «Hanuma» Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

16. Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs):

Agnese Rutkēviča – «Svešie svētki» Daugavpils teātrī;

Ieva Struka – «Raiņa sapņi» Latvijas Nacionālajā teātrī;

Inese Zandere – «Kartupeļu opera»;

Inga Ābele – «Aspazija. Personīgi» Jaunajā Rīgas teātrī;

Ludmila Judina – «Dērbijas vergi» Goda teātrī.

Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji tika aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri.

Skatītāju balsojums:



Uz augšu