IAAF diskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federāciju

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AFP/LETA

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) saistībā ar milzīgo dopinga skandālu piešķīrusi provizorisku diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai, vēsta IAAF.

Krievija šobrīd zaudējusi IAAF biedra statusu, turklāt 22 padomes locekļi balsoja «par» šīs valsts diskvalifikāciju, kamēr tikai viens bija «pret».

Līdz ar to Krievijas vieglatlēti un arī viņu apkalpojošais personāls šobrīd nav tiesīgi piedalīties jebkādās starptautiska mēroga sacensībās, ieskaitot olimpiskās spēles.

Tāpat šai valstij atņemtas tiesības rīkot nākamā gada pasaules junioru čempionātu vieglatlētikā, kā arī Pasaules kausa izcīņu soļošanā.

Kā zināms, pirmdien atklātībā nonāca Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ Starptautiskajai Vieglatlētikas federācijai (IAAF) būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Savukārt otrdien WADA diskvalificēja Maskavas antidopinga laboratoriju, sperot pirmo soli dopinga un korupcijas skandālā, kas skāris vieglatlētikas pasauli. Nu Maskavas antidopinga laboratorijai atņemta licence, kas aizliedz tai veikt jebkādas ar WADA organizāciju saistītas darbības. Tiesa, laboratorija 21 dienas laikā var iesniegt apelāciju Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

WADA ziņojumā tika norādīts, ka laboratorijas direktors apzināti licis likvidēt 1500 sportistu iesniegtās analīzes, lai viņi netiktu pieķerti dopinga lietošanā. WADA atklāja, ka tiks izveidota disciplinārā komiteja, lai padziļināti izvērtētu šo lietu un pārskatītu laboratorijas licences statusu.

Kā zināms, Vācijas televīzijas kanāls ARD pērn decembrī un šogad augustā dokumentālajās filmās vēstīja, ka Kenijā un Krievijā dopinga lietošana vieglatlētu vidū ir ļoti izplatīta. Pirmajā filmā tika uzsvērts, ka dopinga lietošana Krievijas sportā ir kā sērga, uzraugošajām instancēm slēpjot patiesos analīžu rezultātus un iesaistoties korupcijā. Savukārt otrajā vēstīts, ka trešdaļai no izturības distanču medaļniekiem pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laika posmā starp 2001. un 2012.gadu bijušas aizdomīgas asinsanalīzes.

WADA pēc pirmās filmas izveidoja neatkarīgu izmeklēšanas komisiju, kas veica 11 mēnešus ilgu izmeklēšanu un pirmdien prezentēja tās rezultātus.

Pirmdien pēc WADA preses konferences Interpols paziņoja, ka vadīs izmeklēšanu šajā lietā, kurā iesaistīti sportisti un amatpersonas.

Uz augšu