12 dīvainākās mūzikas industrijas konspirācijas teorijas

Džims Morisons, Kurts Kobeins

FOTO: Wikipedia.org, AP/Scanpix

Vai Elviss, Tupaks un Džims Morisons ir vēl aizvien pie labas veselības un bauda vecumdienas uz kādas «slavenību salas»? Slavenu mūziķu dzīves bieži apvij mitoloģija, dažādas konspirācijas teorijas. Varbūt Bītli nemaz nav īstie Bītli, bet viņu dziesmas ierakstījuši kādi pavisam citi cilvēki? Varbūt... fani tiešām var izdomāt visnotaļ interesantas leģendas. Īpaši naski uz to ir «The Beatles» cienītāji. Lūk, populārākās.

Pols Makartnijs

FOTO: AP/Scanpix

Džons Lenons

FOTO: Wikipedia.org

Elviss Preslijs

FOTO: AP/Scanpix

Lorde

FOTO: Wikipedia.org

Toms DeLonge

FOTO: facebook.com

Kurts Kobeins

FOTO: AP/Scanpix

Eliots Smits

FOTO: facebook.com

Džims Morisons

FOTO: Wikipedia.org

Džimijs Hendrikss

FOTO: AP/Scanpix

 

FOTO: AP/Ruters/ScanPix,wikipedia.org

Bejonsē un Jay-Z ir ilumināti

Kad reperis Jay-Z koncertos izveido slaveno trīsstūra zīmi, daudzi, iespējams, pie sevis nodomā: «Īsts slepenās iluminātu brālības loceklis!»

Baumas, ka viņš, viņa sieva Bejonsē, arī Keitija Perija u.c. slavenības ir šā mistiskā kulta locekļi, klīst jau ilgi.

Pastāv vairākas konspirācijas teorijas un pieņēmumi par kādas slepenas organizācijas esamību, kas kontrolē un ietekmē pasaules gaitu, viena no populārākajām ir iluminātu slepenā brālība, kurā iesaistīti «globālai elitei» piederoši politiķi, finansisti, transnacionālo korporāciju, slepeno dienestu un masu informācijas līdzekļu pārstāvji.

Pastāv pieņēmums, ka šī organizācija balstās uz kādu dokumentu, kas ieguvis nosaukumu «Sātana jaunā derība». Protams, ticamāks ir pieņēmums, ka tās visas ir milzīgas blēņas.

Reaģējot uz šīm baumām, piemēram, Perija izdevumam «The Rolling Stone» teikusi: «Ja ilumināti eksistē, es vēlētos, lai viņi mani uzaicina savā pulkā. Es redzu visas tās muļķības, ko cilvēki izdomā, un nodomāju - sasodīts, es arī vēlos būt šajā slepenajā klubiņā!»

Līdzīgi noteikti domā arī Bejonsē un Jay-Z.

 

Pols Makartnijs

FOTO: REUTERS/ScanPix

Pols Makartnijs miris sešdesmitajos, un viņa vietā pieņemts līdzinieks

«The Beatles» fanu rindās klīst runas, ka īstais Pols Makartnijs (Paul McCartney) gājis bojā autokatastrofā 1966. gadā, bet Liverpūles kvarteta rindās pieņemts kāds līdzinieku konkursā izraudzīts mūziķis. Par to vēsta norādes atsevišķās dziesmās, uz albumu vākiem (uz «Abbey Road» attēloti četri bītli, kas pamet kapsētu, – Džordžs Harisons ir kapracis, Džons Lenons - mācītājs, Ringo Stārs - bēru organizētājs. Makartnijs, protams, nelaiķis – vienīgais ar aizvērtām acīm un bez kurpēm) un citur. Populārākās norādes dziesmu vārdos, dzirdamas atpakaļgaitā - «Turn me on, dead man» (no dziesmas «Revolution 9») un «Paul is dead, man, miss him, miss him, miss him» (no «I’m So Tired»).

Lai kā arī būtu, īstajam vai neīstajam Polam vēlāk sanāca tīri labs «Hey Jude».

Pols Makartnijs

FOTO: AP/ScanPix

 

Džons Lenons

FOTO: AP/ScanPix

Valdība ir atbildīga par Džona Lenona slepkavību

Kad 1980. gada 8. decembrī Ņujorkā Džonu Lenonu nošāva kāds psihiski nelīdzsvarots fans vārdā Marks Čepmens (Mark David Chapman), «The Beatles» fanu aprindās sāka klīst citas versijas par patiesajiem slepkavības pasūtītājiem. Viena no populārākajām konspirācijas teorijām ir tāda, ka Lenonu viņa politisko uzskatu dēļ «no ceļa novāca» ASV Slepenais dienests.

Džons Lenons

FOTO: Wikipedia.org

 

Elviss Preslijs

FOTO: REUTERS/ScanPix

Elviss Preslijs ir dzīvs

Leģendārā amerikāņu dziedātāja Elvisa Ārona Preslija nāve jau gadu desmitiem bijusi viena no iecienītākajām dažādu konspirācijas teoriju cienītāju apspriestajām tēmām. Lai gan Preslija nāve 42 gadu vecumā 1977. gada augustā Greislendā, šķiet, ir labi zināms fakts, fani nebeidz mēļot, ka Elviss vēl joprojām ir dzīvs.

Elviss Preslijs

FOTO: AP/ScanPix

 

Lorde

FOTO: Wikipedia.org

Lorde nav pusaudze

Kad jaunzēlandiešu dziedātāja Lorde (dzimusi 1996. gadā) strauji uzšāvās topu pirmajās vietās, daži izteicās - nav iespējams, ka tikai sešpadsmit gadu vecumā var būt tik sirdsgudrs, vieds cilvēks. Baumoja, ka patiesībā Lorde ir 45 gadus veca ģeoloģe vārdā Rendija Mārša.

Lorde

FOTO: Wikipedia.org

 

Toms DeLonge

FOTO: facebook.com

Toms Delongs domā, ka valdība slēpj NLO un noklausās viņa telefonu

Grupas «Blink-182» mūziķis Toms Delongs 1999. gadā kopā ar grupu ierakstīja dziesmu «Aliens Exist». Šogad viņš sniedzis interviju izdevumam «Paper», kurā apgalvo, ka pasaules valdības jau sen noklusē faktu, ka kosmosā ir atklāta dzīvība, un atklājis, ka viņa telefonu noklausās. Viņš esot arī nakšņojis netālu no mītiem apvītās 51. zonas. Šī slēgtā teritorija jau gadu desmitiem piesaista citplanētiešu pētniekus un sazvērestības teoriju sacerētājus. Viens no tādiem izrādās arī Delongs.

Toms DeLonge

FOTO: facebook.com

 

Kurts Kobeins

FOTO: AP/ScanPix

Kortnija Lova atbildīga par Kurta Kobeina nāvi

Sazvērestības teorijas par «Nirvana» līdera Kurta Kobeina (Kurt Cobain) nāvi tiek izteiktas jau gandrīz kopš viņa nāves. Lielākā daļa no tām tika apskatītas Nika Brūmfīlda 1998. gada dokumentālajā filmā «Kurt N Courtney» («Kurts un Kortnija»). Šogad iznākusi jauna dokumentālā filma par Kobeinu «Soaked in Bleach». Režisora Bendžamina Statlera kinolente seko izmeklētājam, kura uzdevums bija atrast Kobeinu pēc pazušanas no rehabilitācijas klīnikas tikai nedēļu pirms nāves. Tajā atspoguļotas jau agrāk izskanējušās baumas, ka viņa sieva Kortnija Lova (Courtney Love) bijusi iejaukta Kobeina nāvē.

Kurts Kobeins

FOTO: AP/ScanPix

 

Tupaks Šakurs

FOTO: AP/ScanPix

Tupaks ir dzīvs

Tupaks Šakurs, plašāk zināms kā reperis 2Pac, 1996. gadā tika sašauts Lasvegasā un sešas dienas vēlāk no ievainojumiem mira. Tomēr, līdzīgi kā ar Elvisu, arī daži Tupaka fani tic, ka viņu elks ir sveiks un vesels. 2014. gadā oficiālajā Centrālās izmeklēšanas pārvaldes (CIP) «Twitter» kontā tika ierakstīts, ka CIP nav ne jausmas, kur atrodas Tupaks.

 

FOTO: Ekrānuzņēmums

Bejonsē tēloja grūtniecību

Laikā, kad dziedātāja Bejonsē Noulza bija stāvoklī, parādījās baumas, ka dziedātāja grūtniecību tikai tēlo un nēsā viltus grūtnieces vēderu. Baumas daudz vairāk pastiprināja vairāki viņas jaunie videoklipi, kuros dziedātāja bija redzama bez grūtnieces vēdera. Dziedātājas pārstāvji to skaidroja, ka video uzņemti laikā, kad Bejonsē grūtniecība vēl nebija manāma, tomēr tas necik ievērojami baumas neapslāpēja.

 

Eliots Smits

FOTO: facebook.com

Eliots Smits tika nogalināts

Kad hroniski depresīvais dziesminieks Stīvens Pauls «Eliots» Smits (Elliott Smith) 2003. gadā tika atrasts miris (nāve iestājusies no naža dūrieniem krūtīs), policija pat nesāka izmeklēšanu - galu galā bija runa par cilvēku, kurš nez cik reizes bija atkārtojis, ka izdarīs pašnāvību. Tomēr pašnāvības apstākļi būtu pelnījuši nopietnu izmeklēšanu. Smits visu dzīvi bija lietojis narkotikas, tomēr savas dzīves pēdējā gadā bija tīrs - šajā laikā viņa dzīvē nebija ne narkotiku, ne alkohola, viņš strādāja pie jauna ieraksta. Smits visiem teica, ka vēlas pilnīgi mainīt savu dzīvi. Pie tam nāve no vairākiem naža ievainojumiem suicīda upuriem gadās, maigi sakot, ārkārtīgi reti. Daudzi tur aizdomās viņa draudzeni Dženiferu Čibu (Jennifer Chiba), kura apgalvo, ka Smita nāves brīdī bijusi dušā. Citi tur aizdomās narkotiku tirgotājus, bet tā vai citādi Smita nāves apstākļi ir visnotaļ aizdomīgi.

Eliots Smits

FOTO: facebook.com

 

Džims Morisons

FOTO: Wikipedia.org

Džims Morisons inscenēja pats savu nāvi

Džeimss Duglass Morisons (Džims Morisons) - pasaulslavens mūziķis, leģendārās rokgrupas «The Doors» dibinātājs un solists - neesot miris 27 gadu vecumā, bet gan inscenējis pats savu nāvi. Līdzīgi kā viņa elks - dzejnieks Arturs Rembo.

Džims Morisons

FOTO: Wikipedia.org

 

Džimijs Hendrikss

FOTO: REUTERS/ScanPix

Džimijs Hendrikss tika nogalināts

Jau 1999. gadā leģendārā amerikāņu ģitārista Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) palīgs Džeimss Raits (James «Tappy» Wright) nāca klajā ar paziņojumu, ka Hendriksa nāve 27 gadu vecumā nav bijis nelaimes gadījums, bet gan rūpīgi plānota slepkavība.

Hendriksa līķis tika atrasts 1970. gada 18. septembrī kādā Londonas viesnīcā, un sekcija liecināja, ka mūziķis saindējies ar nomierinošiem līdzekļiem un pēc tam nosmacis pats savos vēmekļos. Savā grāmatā Raits apgalvo, ka 1971. gadā Hendriksa menedžeris Maikls Džefrijs (Mike Jeffrey) viņam dzērumā atzinies, ka tieši viņš mūziķim iebarojis miegazāles un pēc tam ielējis viņa rīklē vairāku sarkanvīna pudeļu saturu.

Džimijs Hendrikss

FOTO: AP/ScanPix

Uz augšu