Ventspilī neaprūpētā mazuļa mātei iepriekš atņemti trīs bērni

FOTO: flickr.com/peasap

Ventspilī neskaidros apstākļos smagi cietušā vienu gadu vecā bērna mātei pirms pieciem gadiem ar bāriņtiesas lēmumu atņemti trīs bērni, informēja Ventspils pilsētas bāriņtiesas vadītāja Zaiga Rudņicka. Iemesls bērnu atņemšanai gan nav bijusi vardarbība vai alkohola lietošana ģimenē, bet gan bērniem nepiemēroti sadzīves apstākļi, kā arī mātes atteikšanās ievietot bērnus slimnīcā, neraugoties uz viņu veselības problēmām.

Gadu un trīs vecus mēnešus vecā puisēna, kurš 27.oktobrī bezsamaņā un ar redzamiem miesas bojājumiem no Ventspils nogādāts slimnīcas reanimācijas nodaļā Rīgā, stāvoklis joprojām ir smags. Ventspils bāriņtiesa pieprasījusi informāciju gan no policijas, gan slimnīcas, lai varētu lemt par iespējamām tālākajām darbībām, ja tādām būs pamats. Pagaidām oficiālas informācijas bāriņtiesas rīcībā nav, teica Rudņicka.

Sākotnēji telefoniski saņemtā informācija liecinājusi, ka miesas bojājumus bērns varētu būt guvis, izkrītot no gultiņas, gan neizslēdzot arī versiju, ka traumas varētu būt gūtas vardarbīgā ceļā. Nekādu pieradījumu par iespējamo vardarbību gan pagaidām nav. Bāriņtiesas pārstāvji nav arī redzējuši cietušo bērnu, kas, iespējams, ļautu spriest, vai šādus miesas bojājumus iespējams gūt, izkrītot no gultas. Bāriņtiesai pašlaik nav zināms, vai ir notikusi vardarbība un kas tādā gadījumā to varētu būt veicis, norādīja Rudņicka.

Bāriņtiesas rīcībā esošā informācija liecina, ka abi bērna vecāki strādā. Zināms, ka dienā, kad notikusi nelaime, māte rīta pusē aizvedusi bērnu nodot analīzes, ko ārsts nozīmējis, jo bērnam bijusi paaugstināta temperatūra. Pēc tam māte devusies uz darbu, bet bērnu pieskatījis vīrietis, kurš, pēc mātes teiktā, esot radinieks. Pēc bāriņtiesas rīcībā esošajām ziņām, par tuvu radniecību gan šajā gadījumā nevarot runāt. Kā iepriekš informēja Valsts policijā, šis radinieks arī bija izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Valsts policijā plašāku informāciju nesniedz, vien norāda, ka kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma 13.nodaļas «Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību». Saskaņā ar sākotnējo informāciju traumas bērns esot guvis, izkrītot no bērnu gultiņas. Tomēr, ņemot vērā bērna smago veselības stāvokli, policijā pieņemts lēmums sākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus, skaidroja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga. Viņa piebilda, ka saistībā ar notikušo neviena persona nav aizturēta. Lai gan ģimene ir bijusi sociālā dienesta redzeslokā, taču nav ziņu, ka ģimenē pret bērniem būtu pielietota vardarbība. Arī aptaujājot kaimiņus, šādas ziņas nav iegūtas.

Kā ziņots, 27.oktobrī ap plkst.11 policija saņēmusi informāciju, ka slimnīcā smagā stāvoklī nogādāts gadu vecs bērns, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga. Gadu un trīs mēnešus vecais puisēns bija atstāts pie mātes radinieka, kurš arī izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Par notikušo ir informēta arī bāriņtiesa un sociālais dienests.

Uz augšu