Koris «Latvija» vienā albumā apkopo visas Emīla Dārziņa sacerētās dziesmas korim

FOTO: Ekrānuzņēmums

Par godu komponista Emīla Dārziņa 140. dzimšanas dienai Valsts akadēmiskais koris «Latvija» ierakstījis albumu, kurā apkopotas visas 17 komponista sacerētās dziesmas korim, informē kora koncerta mediju attiecību koordinators Edgars Gertners. Sadarbībā ar mākslinieci Gitu Treici tapis dziesmu albums, kura dizainā būtisku artavu ielikuši visi kora dalībnieki.

Dziesmu albums tiks izdots limitētā tirāžā, bet tā pirmatskaņojums notiks 3. novembrī Dārziņa 140. dzimšanas dienā Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā.

Gertners stāstīja, ka vēl pirms mēģinājumu procesa un ieraksta studijā tika veikta rūpīga Dārziņa pierakstu izpēte, oriģinālo materiālu analīze un salīdzināšana, lai notraustu visus uzslāņojumus, kas radušies laika gaitā, veidojot dažādas aranžijas. Rezultātā tapis oriģināls materiāls, kāds tas skanējis komponistam radīšanas procesā.

«Par lielu brīnumu, izrādās, ka līdz šim Dārziņa kora dziesmas neviens nebija apkopojis, tās bija ierakstītas izkaisīti. Kopā ar kori esam šo nepilnību labojuši, radot albumu, kas ļaus Dārziņa mūzikai skanēt vēl ilgi,» sacīja kora «Latvija» mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

Albuma vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Gita Treice, par pamatmotīvu ņemot dziesmu ar Raiņa vārdiem «Lauztās priedes». Koki simbolizē noslēpumaino un dažādo dzīves vēsmu apbružāto komponista dzīvi un katru kora mākslinieku, kas piedalījies ierakstā.

Albumā būs dzirdamas dziesmas ar Raiņa, Aspazijas, Johana Volfganga fon Gētes, Jāņa Poruka, Frīdriha Šillera, Kārļa Skalbes un citu autoru tekstiem. Albumā iekļautas dziesmas «Minjona», «Mēness starus stīgo», «Sapņu tālumā», «Senatne», «Lauztās priedes», «Ciānas bērni», «Ja uz Betlēmi es ietu», «Jūs kalni un jūs lejas», «Pie tēvu zemes dārgās», «Lai vētra krāc», «Mūžam zili», «Mirdzi kā zvaigzne», «Es zinu», «Kapsētas klusums», «Nāc man līdz!», «Šūpļa dziesma» un «Nāru dziesma».

Komponista Dārziņa apaļā jubileja tiks svinēta ar koncertu LU Lielajā aulā 3. novembrī plkst.19. Koncertā būs iespēja dzirdēt kori «Latvija» Māra Sirmā vadībā, kā arī pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu un pianisti Agnesi Egliņu, kuri klausītāju uzmanībai piedāvās dažas no skaistākajām komponista solo dziesmām. Koncertu tiešraidē būs iespējams klausīties arī Latvijas Radio 3 programmā «Klasika».

Uz augšu