Filma «Stīvs Džobss» izgāzusies ASV kinoteātros

Amerikāņu scenārists Ārons Sorkins (Aaron Sorkin) filmas "Steve Jobs" pirmizrādē

FOTO: Reuters/ScanPix

Britu režisora Denija Boila jaunā filma «Steve Jobs» («Stīvs Džobss») pirmajā nedēļas nogalē piedzīvojusi finansiālu izgāšanos par spīti jūsmīgām kritiķu atsauksmēm. Iznākšanas nedēļas nogalē filmas kases ieņēmumi no biļešu pārdošanas ASV kinoteātros sasniedza tikai 7,3 miljonus dolāru (6,6 miljonus eiro). Līdz šim filmas kopējie ieņēmumi ir aptuveni desmit miljoni dolāru (deviņi miljoni eiro).

«Ja pirms tam filmai tika prognozēti panākumi «Oskaru» ceremonijā, tad tagad tas šķiet mazāk iespējams,» raksta vietnes «Movie City News» redaktors Deivids Polands. «Ja turpmākajās nedēļas filma būs izgāšanās, tad diez vai tā saņems balvas, jo tās parasti nepiešķir neveiksmīgām filmām.»

«Šogad ir tik liela konkurence, ka finansiāla neveiksme nepalīdzēs ceļā uz kino industrijas balvām,» norāda vietnes «Deadline» kritiķis Pīts Hamonds.

«Steve Jobs» ir trešā filma par tehnoloģiju giganta «Apple» dibinātāju Džobsu, kurš aizgāja mūžībā 2011.gadā. 2013.gadā tika izlaista biogrāfiska filma ar aktieri Eštonu Kučeru galvenajā lomā, bet septembrī nāca klajā amerikāņu režisora Aleksa Gibnija dokumentālā kinolente.

Kino žurnāls «Variety» norāda, ka filmai pašlaik esot liela konkurence, kā arī skatītājiem vairs neesot interesanta kārtējā filma par Džobsu.

Tomēr kino balvu izpētes kompānija «Goldderby.com» norāda, ka kinolente vēl varētu gūt panākumus. «»Oskaru» ceremonijā tai klāsies labi. Balsotājiem tā patīk, turklāt filma ir atpazīstama. Šī īslaicīgā neveiksme nekaitēs filmai,» ir pārliecināts kompānijas dibinātājs Toms O'Nīls.

Amerikāņu scenārists Ārons Sorkins adaptējis amerikāņu rakstnieka Valtera Izaksona grāmatu «Steve Jobs: The Exclusive Biography». Filma sastāv no trīs lielām ainām. Katrā no tām attēlots laiks pirms kāda nozīmīga produkta iznākšanas - «Mac» datora 1984.gadā, «NeXT» datora 1990.gadā un «iPod» mūzikas atskaņotāja 2001.gadā.

Galvenās lomas spēlē aktieri Maikls Fasbenders un Keita Vinsleta.

Uz augšu