Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Meksikā aiztur izbēgušā narkobarona Gusmana svaini un pilotu

Meksikas varas iestādes ir aizturējušas narkotiku magnāta Hoakina Gusmana svaini, kurš jūlijā palīdzējis viņam izbēgt no cietuma, un lidmašīnas pilotu, kurš viņu aizvedis uz droša patvēruma vietu, trešdienas vakarā paziņoja prokuratūras darbinieki.

Saistībā ar Gusmana izbēgšanu no cietuma ir aizturēti seši cilvēki, tai skaitā viņa svainis un pilots, preses konferencē paziņoja Meksikas ģenerālprokurore Areli Gomesa.

«Mēs varam teikt, ka grupa, kas ir atbildīga par izbēgšanas plānošanu, organizēšanu un īstenošanu no ārpuses, ir sagrauta,» sacīja Gomesa.

Gusmana svainis pārraudzīja un organizēja 1,5 kilometrus gara tuneļa izbūvēšanu uz bedri Gusmana kameras dušā, kā arī citas šīs bēgšanas sastāvdaļas.

Kad Sinaloas narkotiku karteļa vadītājs Gusmans izbēga no Mehiko štata Altiplano cietuma pa tuneli zem viņa kameras dušas, viņš ar auto tika aizvests 145 kilometrus uz Keretaro štatu, kur bija sagatavotas divas vieglās lidmašīnas «Cessna».

Viena no šīm lidmašīnām aizveda Gusmanu uz rajonu, kur viņš ir patvēries, stāstīja ģenerālprokurore.

Pilots, kurš aizveda Gusmanu, bija transportējis narkotikas Sinaloas karteļa uzdevumā, sacīja Gomesa. Par otra pilota aizturēšanu tika paziņots pirms divām nedēļām.

Varas iestādes ir aizturējušas arī vairāk nekā 10 cietumu ierēdņus, tai skaitā Altiplano cietuma direktoru un Meksikas cietumu sistēmas nacionālo koordinatoru.

Gusmans pirmoreiz tika aizturēts 1993.gadā Gvatemalā, bet 2001.gadā izbēga no cietuma Halisko štatā, paslēpies veļas ratiņos.

2014.gada februārī viņu vēlreiz sagūstīja jūras kājnieki, veicot reidu Sinaloas štata kūrortpilsētā Masatlanā.

Uz augšu
Back