Laikraksts: Lielbritānija atbalsta ideju par pastāvīgu NATO spēku izvietošanu Baltijā

Apvienotās Karalistes aizsardzības ministrs Maikls Felons

FOTO: AFP/LETA

Lielbritānija pievienojusies ASV un Vācijas plāniem par NATO karaspēka izvietošanu Baltijas valstīs uz ilgu laiku, šādi nostiprinot alianses austrumu robežas, ceturtdien vēsta laikraksts «Financial Times».

Apvienotās Karalistes aizsardzības ministrs Maikls Felons NATO dalībvalstu ministru tikšanās gaitā Briselē apstiprinās «Lielbritānijas uzticību Austrumeiropas demokrātisko valstu suverenitātes atbalstam», norāda laikraksts.

«Mēs jau izvietojam Karalisko gaisa spēku lidmašīnas Baltijas valstīs un nodrošinām būtisku Ukrainas bruņoto spēku sagatavošanu. Tagad mums Baltijas valstīs un Polijā karaspēks būs uz regulārāka pamata,» laikraksts publicē fragmentus no ministra sagatavotās runas, ar kuru viņš ceturtdien uzstāsies Briselē.

«100 britu karavīri tiks nosūtīti uz Baltijas valstīm, lai regulāri veiktu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karavīru instruktāžu ar mērķi uzlabot viņu prasmes un mijiedarbību NATO ietvaros,» norāda laikraksts.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš šodien turpina piedalīsies NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksmē Briselē, Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» norādīja, ka viņam pašlaik neesot ziņu par Lielbritānijas karavīru nosūtīšanu uz Baltijas valstīm.

Bergmanis šodien tikšoties ar Lielbritānijas aizsardzības ministru un šo informāciju plāno noskaidrot.

Uz augšu