Debates: Vai Latvijā ir jāievieš solidaritātes nodoklis? Skaties tiešraidi!

FOTO: Evija Trifanova / LETA

2016.gada Latvijas budžets nodots Saeimai. Tajā ir iekļautas jaunas nodokļu izmaiņas. Valdība ir apstiprinājusi solidaritātes nodokļa ieviešanu no 2016.gada, bet vai to darīs arī Saeima? Solidaritātes nodoklis varētu būt solis tuvāk darbaspēka nodokļu progresivitātei, tomēr ir jautājums, vai tas ir labākais un efektīvākais veids, kā mazināt ienākumu nevienlīdzību un palielināt nodokļu ieņēmumus. Savus par un pret argumentus debašu formātā prezentēs Vjačeslavs Dombrovskis, Ansis Dobelis, Arvils Ašeradens, Niklāvs Matusevičs, Sintija Tarasova un Imants Parādnieks.

Šodien Latvijas Debašu asociācijas «Quo tu domā?» rīkotajās publiskajās debatēs piedāvājam iespēju dzirdēt jomas speciālistu un politiķu argumentus. Pasākuma diskusijas daļā, ko moderēs žurnāliste Inga Spriņģe, ikvienam būs iespēja izteikt savu viedokli klātienē vai skatoties tiešraidi un komentējot sociālajos tīklos. Šī nebūs tradicionālā diskusija, bet gan debates, kurām ir noteikts formāts, un katram runātājam ir jāieņem konkrēta pozīcija: par vai pret.

Debatētāji:


VJAČESLAVS DOMBROVSKIS, domnīcas Certus direktors, bijušais ekonomikas ministrs,
ANSIS DOBELIS, biedrības PROGRESĪVIE vadītājs,
ARVILS AŠERADENS, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais Saeimas deputāts,
NIKLĀVS MATUSEVIČS, pieredzējis debatētājs,
SINTIJA TARASOVA, pieredzējusi debatētāja.

IMANTS PARĀDNIEKS (VL-TB/LNNK), Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs.

Debates notiks 30.septembrī plkst. 18:00-20:00, Rīgas Ekonomikas augstskolā, Sorosa auditorijā. Būs pieejama arī debašu tiešraide portālos: TVNET un APOLLO.

Debates rīko Latvijas Debašu asociācija «QUO tu domā?», kuras mērķis ir attīstīt iedzīvotāju spēju kritiski izvērtēt dažādus viedokļus un argumentēti pamatot savu skatupunktu. Kā vienu no stūrakmeņiem mērķa sasniegšanā redzam debates par svarīgām tēmām. Mēs uzskatām, ka problēmu publiska analīze ļauj labāk izprast valdības, politiķu un ekspertu lēmumus.

Uz augšu