Top10 pelnošākie reperi. Dr. Dre vairs nav līderis

FOTO: Reuters/Scanpix/TVNET kolāža

Biznesa žurnāls «Forbes» aprēķinājis, kurš ir aizvadītā gada pelnošākais reperis. Izdevums aprēķinājis repa industrijas zvaigžņu ienākumus pirms nodokļu nomaksas. Vērā ņemti ienākumi no koncertēšanas, ierakstu pārdošanas, straumēšanas, reklāmas līgumiem un uzņēmējdarbības. Topā ir viena sieviete, bet pagājušā gada līderis Dr.Dre zaudējis 1. vietu.

 

Birdman

FOTO: REUTERS/ScanPix

10. «Birdman» - 18 miljoni dolāru (16,1 miljons eiro)

Veiksmīgās hiphopa izdevniecības «The Cash Money» līdzīpašnieks piepilda savu maciņu no izdoto ierakstu ieņēmumiem.

 

Nikija Mināža

FOTO: REUTERS/ScanPix

9. Nikija Mināža - 21 miljons dolāru (18,8 miljoni eiro)

Amerikāņu repere Nikija Mināža ir vienīgā sieviete pirmajā desmitniekā. Saskaņā ar «Forbes» aprēķiniem viņa aizvadītajā gadā nopelnījusi 21 miljonu dolāru (18,8 miljonus eiro), kas ierindo viņu devītajā vietā.

 

Vizs Kalifa

FOTO: AP/ScanPix

8. Vizs Kalifa - 21,5 miljoni dolāru (19,3 miljoni eiro)

Reperim Vizam Kalifam (Wiz Khalifa) šis bijis veiksmīgs gads. Viņa hits «See You Again» kļuva par vienu no komerciāli veiksmīgākajiem, pateicoties filmas «Furious 7» panākumiem.

 

Kanje Vests

FOTO: AP/ScanPix

7. Kanje Vests - 22 miljoni dolāru (19,7 miljoni eiro)

Misters Kardašjans... atvainojiet, Kanje Vests no 2014. gada jūnija līdz šī gada jūnijam nopelnījis apmēram 22 miljonus dolāru (19,7 miljoni eiro), liecina žurnāla aprēķini.

 

Eminems

FOTO: REUTERS/ScanPix

6. Eminems - 31 miljons dolāru (27,8 miljoni eiro)

Eminems no 2014. gada jūnija līdz šī gada jūnijam nopelnījis apmēram 31 miljonu dolāru (27,8 miljoni eiro), liecina žurnāla aprēķini.

 

Farels Viljamss

FOTO: AP/ScanPix

5. Farels Viljamss - 32 miljoni dolāru (28,7 miljoni eiro)

Vīrs ar lielo cepuri – Farels Viljamss pēdējā gada laikā topos pabijis ar vairākiem superhitiem.

 

Dr Dre

FOTO: AP/ScanPix

4. «Dr Dre» - 33 miljoni dolāru (29,6 miljoni eiro)

Pagājušogad Dre bija topa līderis ar 620 miljoniem, pārdodams kompānijai «Apple» piecus gadus veco skaņas aparatūras un programmatūras izstrādātāju Beats Electronics un mūzikas straumēšanas servisu Beats Music.

Šogad repera ieņēmumi mazliet pieticīgāki.

 

Dreiks

FOTO: REUTERS/ScanPix

3. Dreiks - 39,5 miljoni dolāru (35,4 miljoni eiro)

Trešajā vietā ierindojies 28 gadus vecais kanādiešu reperis Dreiks ar 39,5 miljoniem dolāru (35,4 miljoniem eiro), kas sapelnīti ar koncertturnejām un reklāmas līgumiem ar «Sprite» un «Nike».

 

Jay Z

FOTO: REUTERS/ScanPix

Jay Z - 56 miljoni dolāru (50,2 miljoni eiro)

Otro vietu sarakstā ieņem amerikāņu reperis un ierakstu kompānijas «Roc Nation» dibinātājs «Jay Z». Aizvadītā gada laikā viņš nopelnījis 56 miljonus dolāru (50,2 miljonus eiro) no dažādiem viņam piederošiem uzņēmumiem un kopīgās koncertturnejas ar sievu Bejonsē.

 

P.Diddy

FOTO: REUTERS/ScanPix

1. «P.Diddy» - 60 miljoni dolāru (53,8 miljoni eiro)

54 gadus vecais «P.Diddy», īstajā vārdā Šons Kombss, no 2014. gada jūnija līdz šī gada jūnijam nopelnījis apmēram 60 miljonus ASV dolāru (53,8 miljonus eiro), liecina žurnāla aprēķini. Vērā ņemti ne tikai ienākumi no mūzikas, bet arī televīzijas kanāla «Revolt» un «Ciroc» degvīna. «P.Diddy» pēdējais albums iznāca 2010. gadā. Patlaban viņš gatavo jaunu ierakstu.

Uz augšu