Kijevas patriarhs: Putins nokļuvis sātana varā

Kijevas un visas Krievzemes-Ukrainas patriarhs Filarets

FOTO: Evgeny Kotenko / RIA Novosti

Krievijas prezidenta Vladimira Putina darbības liecina par to, ka viņš gluži kā pirmais brāļa slepkava Kains ir nokļuvis sātana varā, teikts Kijevas un visas Krievzemes-Ukrainas patriarha Filareta paziņojumā, par kuru sestdien vēstīja Ukrainas ziņu aģentūra UNIAN.

Patriarha paziņojums ir publicēts Kijevas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcas oficiālajā interneta vietnē. Ukrainā darbojas arī Maskavas patriarhātam pakļauta pareizticīgo baznīca.

«Man ar lielu nožēlu ir jāpasaka skaļi, ka starp šīs pasaules valdniekiem, kuri pēc kristīšanas fakta pieder Pareizticīgo baznīcai,

ir parādījies īstens jaunais Kains - nevis pēc vārda, bet pēc darbiem.

Šie darbi liecina, ka minētais valdnieks, gluži kā vēsturē pirmais brāļa slepkava Kains, ir nokļuvis sātana ietekmē,» paziņoja Filarets.

Patriarhs apsūdzēja Putinu divos lielos grēkos - slepkavībā un melos, kā arī uzsvēra, ka «abu [grēku] priekšnieks un iedvesmotājs ir nelabais».

«Tieši pēc viņa (Putina) gribas viņa vadītās

valsts masu informācijas līdzekļi dienu un nakti daudzās pasaules valodās izplata ciniskus melus par Ukrainu, sēj naidu pret ukraiņu tautu,

pret mūsu centieniem būt neatkarīgiem un celt savu suverēnu valsti, provocē asinsizliešanu un slepkavības Donbasā,» teikts patriarha paziņojumā.

«Viņs pats saka atklātus un skaidrus melus: organizējot un sūtot uz mūsu valsti slepkavas algotņus, runā par «iekšēju konfliktu», ar kuru it kā neesot saistīts; sūtot uz Ukrainu viņam pakļautu karaspēku, viņš visur publiski paziņo, ka šī karaspēka nav. Tajā pašā laikā, kad Ukrainā kritušie karavīri, Tēvzemes aizstāvji tiek apbedīti kā varoņi, Donbasā bojāgājušie viņa valsts karavīri tiek apbedīti slepeni, rūpīgi slēpjot patiesību par viņu nāves apstākļiem,» uzsvērts Filareta paziņojumā.

«Šis valdnieks ciniski melo, sakot, ka viņa vadītā valsts nav konfikta puse Ukrainā,

lai gan tieši viņš ir izdarījis visu, lai iedegtu šo konfliktu un to uzturētu,» atzīmēja Kijevas patriarhs.

Viņš pauda uzskatu, ka tieši uz Krievijas prezidentu gulstas «vislielākā vaina» par cilvēku bojāeju Ukrainas austrumos.

«Viņa gribā un varā ir nekavējoties apturēt nāvi un asinsizliešanu, bet viņš savas lepnības dēļ turpina vairot ļaunumu. Viņš sauc sevi par ukraiņu tautas brāli, bet patiesībā pēc saviem darbiem viņš ir īsteni kļuvis par jaunu Kainu, izlejot brāļa asinis un iepinot melos visu pasauli,» paziņoja Filarets.

Kijevas patriarhs piebilda, ka jau ir izskanējuši daudzi publiski aicinājumi Putinam un viņa līdzskrējējiem apdomāties, izbeigt ļaunuma un nāves sēšanu, un nožēlot grēkus.

«Tomēr šķiet, ka viņš paliek kurls pret šiem aicinājumiem un tikai vairo ļaunumu, jo viņā tāpat kā Jūdā Iskariotā ir iegājis sātans,» paziņoja Kijevas patriarhs.

Uz augšu