Konkurences padome piedāvā aizliegt pašvaldību laikrakstus, ziņo LTV

Konkurences padomes priekšsēdētājs Skaidrīte Ābrama piedalās preses konferencē, kurā informē par būtiskākajiem secinājumiem, kas gūti no Konkurences padomes noslēgtās apbedīšanas pakalpojumu tirgus uzraudzības un sniedz ieteikumus nozares sakārtošanai

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Konkurences padome (KP) šovasar publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus, ziņo LTV raidījums «de facto». KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu. Līdzīgs projekts top arī Kultūras ministrijas gaiteņos.

Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama intervijā LTV skaidro, ka KP ir saņēmusi vairākas sūdzības un secinājusi, ka vairākās pašvaldībās vietvaru dibinātās avīzes īsteno negodīgu konkurenci: «Pašvaldības bieži dotē savus izdevums un tai pašā laikā iekasē naudu par reklāmu. Privātajiem medijiem tas ir vienīgais līdzekļu avots, bet pašvaldību laikraksti nosaka tā sauktās dempinga cenas un neatkarīgiem laikrakstiem nav vairs iespēju. Tad vienīgais paliek pašvaldības izdevums, kur tiek īstenotas pozitīvisma kampaņas».

Konkurences padomes mājaslapā pieejamas «Konkurences novērtēšanas vadlīnijas valsts un pašvaldību lēmumu pieņēmējiem» pašlaik atrodas sabiedriskās apspriešanas stadijā.

Pašvaldību medijus piedāvā ierobežot arī Kultūras ministrija. Tā piedāvā nevis aizliegt pašvaldību laikrakstus pavisam, bet gan ar likuma varu liegt tām pārdot reklāmas laukumus un precīzāk definēt – ko nozīmē pašvaldības pienākums informēt sabiedrību. «Mēģinām atrast risinājumu, kur kaza ir dzīva un vilks paēdis, kur sabiedrība ir informēta par pašvaldības lēmumiem, vienlaikus ar ļoti striktiem grožiem pašvaldības politiķiem manipulēt ar tiem resursiem tikai pozitīvi par sevi ziņot», priekšlikuma būtību skaidro KM mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis. Priekšlikums aizliegt reklāmas pašvaldību medijos tiks, iesējams, iekļauts rīcības plānā Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanai.

Uz augšu